CentOS + Red Hat

i dosao je i taj dan

-> http://www.redhat.com/about/news/press-archive/2014/1/red-hat-and-centos-join-forces
-> http://lists.centos.org/pipermail/centos-announce/2014-January/020100.html

da ne davim previse, Centos projekt i Red Hat ce od juse vise suradjivati :wink:

Poz

Ovo su zaista odlične vijesti, čak i za jednog Slackwaraša :smiley:
Ako rezultira i brzim izlaskom CentOS 7.0, bolje ne može.

Dobili su i “profesionalni” website, sa ooogromnom landing stranicom, plavim backgroundom, jednorozima, hehe, (nikad neću razumjeti korporativne web developere).

P.S.
Mišljenja o novom odnosu između CentOS-a i RedHata na netu se razlikuju, ali za jednu “clone” distribuciju, nema većeg priznanja nego da vas upstream prizna kao svoje dijete i usvoji.

[quote=adis]Ovo su zaista odlične vijesti, čak i za jednog Slackwaraša :smiley:
Ako rezultira i brzim izlaskom CentOS 7.0, bolje ne može.

Dobili su i “profesionalni” website, sa ooogromnom landing stranicom, plavim backgroundom, jednorozima, hehe, (nikad neću razumjeti korporativne web developere).

P.S.
Mišljenja o novom odnosu između CentOS-a i RedHata na netu se razlikuju, ali za jednu “clone” distribuciju, nema većeg priznanja nego da vas upstream prizna kao svoje dijete i usvoji.[/quote]

šta će bit s fedorom?

fentos

[quote=nidla][quote=adis]Ovo su zaista odlične vijesti, čak i za jednog Slackwaraša :smiley:
Ako rezultira i brzim izlaskom CentOS 7.0, bolje ne može.

Dobili su i “profesionalni” website, sa ooogromnom landing stranicom, plavim backgroundom, jednorozima, hehe, (nikad neću razumjeti korporativne web developere).

P.S.
Mišljenja o novom odnosu između CentOS-a i RedHata na netu se razlikuju, ali za jednu “clone” distribuciju, nema većeg priznanja nego da vas upstream prizna kao svoje dijete i usvoji.[/quote]

šta će bit s fedorom?[/quote]

Fedora ostaje sto je i sada, sa Fedorom se nista ne mjenja :wink:

Ovo meni sada izgleda kao stable/testing/experiemental … iz nekog drugog svijeta ( .deb ) svijeta

[quote=bzip][quote=nidla][quote=adis]Ovo su zaista odlične vijesti, čak i za jednog Slackwaraša :smiley:
Ako rezultira i brzim izlaskom CentOS 7.0, bolje ne može.

Dobili su i “profesionalni” website, sa ooogromnom landing stranicom, plavim backgroundom, jednorozima, hehe, (nikad neću razumjeti korporativne web developere).

P.S.
Mišljenja o novom odnosu između CentOS-a i RedHata na netu se razlikuju, ali za jednu “clone” distribuciju, nema većeg priznanja nego da vas upstream prizna kao svoje dijete i usvoji.[/quote]

šta će bit s fedorom?[/quote]

Fedora ostaje sto je i sada, sa Fedorom se nista ne mjenja :wink:

Ovo meni sada izgleda kao stable/testing/experiemental … iz nekog drugog svijeta ( .deb ) svijeta[/quote]

očekujemo da debian usvoji ubuntu :smiley: :smiley: :smiley:

Hmm, RHEL i CentOS su kao dva identična blizanca, s druge strane Debian i Ubuntu su kao roditelj i vanbračno dijete, tako da sumnjam da će se to desiti.

Hmm, RHEL i CentOS su kao dva identična blizanca, s druge strane Debian i Ubuntu su kao roditelj i vanbračno dijete, tako da sumnjam da će se to desiti.[/quote]

e ne kontam, kako blizanac da usvoji jedan drugog :wink:

p.s.
zar do sad niste skontali da ste pogriješili sa procjenama vezanim za ubuntu, ubuntu rocks

Ne bas otkad ima Mint :smiley:
Neutralan sam sto se toga tice, koristim Gentoo :slight_smile:

[quote=nidla]p.s.
zar do sad niste skontali da ste pogriješili sa procjenama vezanim za ubuntu, ubuntu rocks[/quote]
Jedino sto sam ja skonto u ovih rikverc 5+ godina je da svi jos uvijek koristimo iste distroe ko i ranije. Cek da vidim:

  • nidla - Ubuntu (zagovornik i lojalista)
  • adioe3 - Slackware
  • vedran - Mandrake -> Mandriva (Mageia?)
  • adis - Slackware
  • sanelz - Slackware
  • ez - bog sami zna (Debian Sid kuci, OpenBSD na routeru kolko se sjecam)
  • maher_ - Slackware
  • die7 - Debian stable
  • amar - Linux Mint (promijenio sa Gentooa, ponestaje vremena kako stari :D)
  • bono - valjda Debian?
  • sapphire - Debian (zagovornik i lojalista)

Jesam li ispustio koga? To na stranu, cestitke CentOS raji :slight_smile:

[quote=adioe3][quote=nidla]p.s.
zar do sad niste skontali da ste pogriješili sa procjenama vezanim za ubuntu, ubuntu rocks[/quote]
Jedino sto sam ja skonto u ovih rikverc 5+ godina je da svi jos uvijek koristimo iste distroe ko i ranije. Cek da vidim:

  • nidla - Ubuntu (zagovornik i lojalista)
  • adioe3 - Slackware
  • vedran - Mandrake -> Mandriva (Mageia?)
  • adis - Slackware
  • sanelz - Slackware
  • ez - bog sami zna (Debian Sid kuci, OpenBSD na routeru kolko se sjecam)
  • maher_ - Slackware
  • die7 - Debian stable
  • amar - Linux Mint (promijenio sa Gentooa, ponestaje vremena kako stari :D)
  • bono - valjda Debian?
  • sapphire - Debian (zagovornik i lojalista)

Jesam li ispustio koga? To na stranu, cestitke CentOS raji :)[/quote]

Ja mislim da se nidla pretvara da je sa ovih prostora, on je zapravo Shuttleworth-ov blizanac…

[quote=adioe3][quote=nidla]p.s.
zar do sad niste skontali da ste pogriješili sa procjenama vezanim za ubuntu, ubuntu rocks[/quote]
Jedino sto sam ja skonto u ovih rikverc 5+ godina je da svi jos uvijek koristimo iste distroe ko i ranije. Cek da vidim:

  • nidla - Ubuntu (zagovornik i lojalista)
  • adioe3 - Slackware
  • vedran - Mandrake -> Mandriva (Mageia?)
  • adis - Slackware
  • sanelz - Slackware
  • ez - bog sami zna (Debian Sid kuci, OpenBSD na routeru kolko se sjecam)
  • maher_ - Slackware
  • die7 - Debian stable
  • amar - Linux Mint (promijenio sa Gentooa, ponestaje vremena kako stari :D)
  • bono - valjda Debian?
  • sapphire - Debian (zagovornik i lojalista)

Jesam li ispustio koga? To na stranu, cestitke CentOS raji :)[/quote]

đe si ba adio, nema te godinama, imal kakvog posla gore kod tebe, možeš im reći da gotivim i opensuse :wink:

Ja sam “privatno” Slackware korisnik, a poslovno (laptop/desktop, serveri) preferiram CentOS.

Gledam listu, još će ovaj forum ispasti Slackware klika :slight_smile:
Meni je najbitnije da svi koristimo Linux, pa makar to bio Android tablet.

Btw, idemo malo u offtopic, valjda se pokretač teme neće ljutiti.

Skoro sve si fulio :slight_smile:

Skoro sve si fulio :)[/quote]
Nisam u tokovima, sta se danas koristi? :smiley:

Evo, radim a i samo radim :slight_smile: Moja carsija je presla na LiMux :slight_smile: