PHP Unit test - problem sa PHPUnit_SkeletonGenerator lokacijom

Poceo sam da ucim kako se prave php unit testovi. Koristicu NetBeans pri ovom. Kada otvorim netbeans-ov primjer calculator.php i odaberem Tools->Create Test prijavi mi da ne moze naci skelgen fajl (prethodno sam podesio i PHPUnit i PHPUnit_SkeletonGenerator)

"/usr/bin/php" "/usr/local/bin/phpunit-skelgen" "--test" "--" "Calculator" "/home/boby/NetBeansProjects/Calculator-PHPUnit/src/Calculator.php" "CalculatorTest" "/home/boby/NetBeansProjects/Calculator-PHPUnit/test/CalculatorTest.php"
PHP Warning:  require(phar://phpunit-skelgen-1.2.0.phar/SebastianBergmann/PHPUnit/SkeletonGenerator/Command.php): failed to open stream: phar error: invalid url or non-existent phar "phar://phpunit-skelgen-1.2.0.phar/SebastianBergmann/PHPUnit/SkeletonGenerator/Command.php" in /usr/local/bin/phpunit-skelgen on line 115
PHP Fatal error:  require(): Failed opening required 'phar://phpunit-skelgen-1.2.0.phar/SebastianBergmann/PHPUnit/SkeletonGenerator/Command.php' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /usr/local/bin/phpunit-skelgen on line 115
Done.

Nasao sam tu 115 liniju ali ne kontam sta treba da uradim. U fajlu phpunit-skelgen pise ovako:

114       if (isset($classes[$class])) {
115           require 'phar://phpunit-skelgen-1.2.0.phar' . $classes[$class];
116       }
117   }
118 );
119
120 $textui = new SebastianBergmann\PHPUnit\SkeletonGenerator\Command;
121 $textui->main();

Novo mi je ovo sve i naravno da sam prethodno pretrazio google. Tako da molim bez onoga “nasao sam ovo na google-u za 10 sekundi”. Trazio sam ali ja ne mogu naci.

Hvala.

Pogledaj dio “Installation” ovdje: https://github.com/sebastianbergmann/phpunit-skeleton-generator

Tako sam i radio. Koliko sam skontao skeleton je potreban za automatsko generisanje testova. Za sada mi nije hitno da to radi, pisacu testove manuelno ali bi bilo fino da nastimam.

Na windowsu sam nastimao bez problema koristeci xampp.

A šta je sa PHP include_path? da li ti je taj direktorij gdje je PHAR arhiva u path-u?

Provjericu, nisam siguran.

Provjericu, nisam siguran.[/quote]

Nije.

PHP 5 Interpreter: /usr/bin/php
PHPUnit Script: /usr/local/bin/phpunit
Skeleton Generator Script: /usr/local/bin/phpunit-skelgen

Dakle /usr/bin i /usr/local/bin

Probao sam i sa kopiranjem ova dva fajla u /usr/bin i opet isto.