Centos 6.5 grub boot mikrotik

[quote=savicnebojsa]
Probao sam svasta ali nisam uspio

sada sam instalirao centos 64 bit

ko misli da moze nek proba full pristup root
/boot/grub/mikrotik/grub/mikrotik iso instalacija mikrotik.iso

mountovan iso file mikrotik.iso

mount -o loop -t iso9660 mikrotik.iso /mnt/isoimage/

/mnt/isoimage

Hvala.[/quote]

Obrisi ove podatke gore sto brze mozes… A ako ti se javi neko sa foruma ko zna da ti to odradi sutni mu ovo na mejl…

Probacu ssh u ovu masinu, pa ako skontam, javim ti kako i sta.

EDIT: Napravio sam ti primjer grub.confa u /boot/grub/grub.conf.example

Ovaj drugi menuentry je tebi bitan, znaci navedes za loopback putanju do iso-a i onda pogledaj u iso-u kako se zovu kernel i initrd (u ovom primjeru bzImage i initrd.gz).

I onda grub-install /dev/sda

P.S. sudeci po centosovom vodicu http://wiki.centos.org/HowTos/GrubInstallation treba menuentry promjeniti u title. Fixed.

EDIT2: instalirao sam ti build toolse, grub2 i generirao grub.cfg. Pogledaj skroz pri kraju u /boot/grub/grub.cfg entry za Mikrotik. Dakle potrebno je da skines iso i stavis na neku lokaciju, navedes je i mountaj samo da vidis sadrzaj, dakle, da lociras bzImage (kernel) i initrd i tamo zamjeni sto je potrebno.
Ne mogu da nadjem gdje ti se nalazi mikrotik.iso

Kad to sve se slozi samo grub-install /dev/vda

javi kad skines ili ga prebaci na neku lokaciju npr /root pa cu zavrsiti i ostalo.

ss

Uradio sam pa provjeri hoce li bootati
ovako sam to napravio:
menuentry ‘Mikrotik ISO’ {
set isofile="/home/mikrotik.iso"
loopback loop (hd0,2)$isofile
linux (loop)/isolinux/linux boot=linux
initrd (loop)/isolinux/initrd.rgz
}

probaj pa javi.

Lss

Kopirao sam mikrotik u /boot/mikrotik.iso i redefinisao entry s
menuentry ‘Mikrotik ISO’ {
loopback loop /boot/grub/mikrotik.iso
linux (loop)/boot/linux –
initrd (loop)/boot/initrd.rgz
}

Sad, jedno pitanje: posto ja iz ssh ne mogu vidjeti tok boot procesa, je li se tebi pojavi grub2 meni uopste? Ako ne, izgleda da je ovaj server limitiran na GRUB Legacy, jer kako vidim webmin cita samo stari grub.conf ali ne i novi grub.cfg.

[code]GRUB Boot Loader

The GRUB menu file /boot/grub/grub.conf was not found on your system. Maybe GRUB is not installed, or the module configuration is incorrect.
[/code]
U svakom slucaju backup svega je tu. Evo sta kaze za Grub legacy:

Grub legacy usually cannot boot iso images, but you could try chainloading another bootloader from grub, which is able to boot an iso file. Maybe let grub chainload grub2 which can boot isos.

Pss

ss

[quote=nidla][quote=vedran]
Ovo ne kontam nikako. Kakvom serveru instalacije? Hoćeš reći da kada pokreneš instalaciju ona ti traži da se konektuješ na neki server a to ne možeš jer traži licencu?
[/quote]

remote console (virtual), vjerovatno neki VPS, gdje imaš appliance koji deployaš[/quote]

Kernel driver not installed (rc=-1908)

The VirtualBox Linux kernel driver (vboxdrv) is either not loaded or there is a permission problem with /dev/vboxdrv. Please reinstall the kernel module by executing

‘/etc/init.d/vboxdrv setup’

as root. If it is available in your distribution, you should install the DKMS package first. This package keeps track of Linux kernel changes and recompiles the vboxdrv kernel module if necessary

Failed to open a session for the virtual machine mikrotik.
The virtual machine ‘mikrotik’ has terminated unexpectedly during startup with exit code 1.

Iss

ss

Mozes li ti reci sta zapravo hoces da postignes na kraju ?

ss

https://www.google.ba/search?q=grub+boot+iso&oq=grub+boot+iso&aqs=chrome…69i57j0l3.2539j0j1&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Jesi pokusao ovo ?

ss

Ja mislim da bi lakse bilo natjerati debian ili centos da radi to sto ti treba na tom mikrotiku nego mikrotik da se boota sa toga

ss

“Ko zna to se rijesi to se rijesi za minutu.”
“Nije lakse iz iskustva.” - pa pošto imaš to iskustvo zašto ti onda treba pomoć za bootanje iso-a, eto ti već znaš da je to lakše od konfiguracije Centosa. Ja se nudim da ti pomognem da iskonfigurišeš Centos za bilo šta, a bootanje ISOa na remote VPSu nepodržanom ne bih znao, odnosno možda i bih ali nisam siguran da bi ti to bilo jeftinije od Hetzner podrške :slight_smile:

Ja sam bio iskompajlirao Grub2, uradio grub-mkconfig i grub-install /dev/vda ali izgleda vps uopce ne zeli da boota grub2
U tom slucaju jedino ostaje da se preko gruba1 boota grub2 i onda s grub2 iso. Mozda bih i uspio napraviti, ali mi se ne da.

0