XAMPP instalacija - problem

Alternativa mi je instaliraj rucno. I fino radi. :slight_smile:

ma joj, jos treba da se mucim kucanjem, ne pada mi na pamet kad XAMPP, LAMP ili sta vec… nisu jedini, uvijek mozes naci drugi program, probaj “Zend Server Community Edition”, Ja ga vec neko vrijeme koristim. Imas svu dokumentaciju ako negdje zapne, a mozes i meni poslati poruku ako budes imao neki problem.

[quote=carousel]Kad instaliram Apache2

  • Postoji WWW folder al u njemu ima samo index.html[/quote]
    I ne treba da postoji išta više? Šta si očekivao?

Ja sam neki dan instalirao apache na vanilla instalaciju ubuntu 11.04 i nisam dobijao taj 404 error pa može biti da je to do toga što si instalirao deset različitih web servera na sistem pa se nešto pobrkalo.

[quote=carousel]Kad instaliram Lamp paket preko terminala, zapne kod mysql-a i neće dalje
Onda ugasim terminal i pokušavam pokrenuti synaptic pa on neće
jer prijavljuje da je drugi proces u toku- Pa onda moram zaustavljati te procese.[/quote]
Ovo znači da imaš ozbiljnijih problema sa sistemom koji će te zeznuti kad-tad pa je preporuka da odradiš reinstalaciju bez obzira što će ti nešto drugo možda proraditi. Linux je zlopamtilo, ako nešto uradiš naopako zna se desiti da se sistem suptilno zezne i kasnije pravi neke nebulozne probleme.

[quote=Amar]apt-get install apache2
apt-get install mysql-server
apt-get install php5[/quote]
For the record ovo neće raditi jer fale još ona dva paketa koja sam ja naveo i neće ti eventualno trebati još i php5-mysql nego će ti 100% sigurno trebati ako si namjeravao iz phpa pristupiti tom mysqlu a garant da jesi jer što bi ga inače instalirao (a i valjda pričamo o nečemu što se zove LAMP).

Molim kolege sa foruma, posebno one sa dugačkim stažom po broju poruka, da prvo pročitaju šta je ranije napisano i ne dolaze u kontradikciju sa ranijim postovima posebno ako nisu u pravu.

[quote=vedran][quote=Amar]apt-get install apache2
apt-get install mysql-server
apt-get install php5[/quote]
For the record ovo neće raditi jer fale još ona dva paketa koja sam ja naveo i neće ti eventualno trebati još i php5-mysql nego će ti 100% sigurno trebati ako si namjeravao iz phpa pristupiti tom mysqlu a garant da jesi jer što bi ga inače instalirao (a i valjda pričamo o nečemu što se zove LAMP).

Molim kolege sa foruma, posebno one sa dugačkim stažom po broju poruka, da prvo pročitaju šta je ranije napisano i ne dolaze u kontradikciju sa ranijim postovima posebno ako nisu u pravu.[/quote]
Vedrane,

libapache2-mod-php5 jos nikada nisam morao rucno kao zaseban paket instalirati. Uz ova tri gore spomenuta paketa, naveo sam da ce jos eventualno trebati php-mysql. Ovaj library se uvijek automatski instalira, bar u slucaju LAMP-a na Debianu.

Meni se čini da se na Ubuntu 11.04 moralo sve to instalirati ručno ali provjeriću čim dođem na posao.