A mislili ste da to nećete doživjet

Mislim da GIMP nece izbaciti opciju rada u zasebnim prozorima kada ovo bude u potpunosti podrzano. Sta vi mislite?
PS
Za slucaj da nije netko razumio, 2.7 verzija podrzava rad u jednom prozoru samo sto se mora omoguciti svaki put kada se pokrene GIMP. Pokretanje u takvom nacinu rada nije moguce zasad. Mozda uz pomoc patcha ili neke skripte.

S jedne strane, kažu da Gimp nije konkurencija Photoshopu za visoko profesionalne primjene. S druge, da bi ga normalno koristio moraš imati 2-3 monitora. WTF? (srećom to uskoro više neće biti tačno)

GIMP je odlican alat za neke brze izmjene dizajna plakata ili slicnih stvari, tako se barem meni pokazao, mada nakon nekoga vremena privikavanja nije los ni za totalnu zamjenu photoshopa, mada treba stvarno malo vise vremena da se naviknes!

Ja se ne slazem da moze zamijeniti Photoshop, bar jos uvijek ne. Probaj izdizajnirat neku web stranicu u GIMPu pa javi kako prodje. Dok je moguce (proof of concept) nije nimalo prakticno jer za stvari za koje se napatim u GIMPu u Photoshopu ih zavrsim za nekoliko minuta a to je na kraju jedino i bitno - da li alat nesto otezava da traje duze ili olaksava da sto prije zavrsis posao i bavis se veselim stvarima u zivotu :slight_smile:

Meni je GIMP i više nego dovoljan. A što više učim o njemu i Inkscapeu, više mogu i reći da se na njima može raditi profi design.

Dodaj još Scribus i imaš kompletan paket za profi-design. A kada GIMP konačno dobije pravu podršku za CMYK, onda će tek stvari postati interesantne (makar za DTP-aše).

Ja sam se salio.
I sami developeri gimpa, citao sam, kazu da im je interfejs smece iz razloga sto oni ne znaju dobro dizajnirati interfejse :slight_smile:

[quote=testni_hamo2]Ja sam se salio.
I sami developeri gimpa, citao sam, kazu da im je interfejs smece iz razloga sto oni ne znaju dobro dizajnirati interfejse :)[/quote]
Naravno da nisam za neke kradje il to, al Photoshopov workspace je preeeeeeeeeeeeeeeeedobar :slight_smile: Mogli bi im malko fazona ukrast, ne bi skodilo :smiley: Znas kako kazu: good designers copy, great designers steal :smiley:

www.pixlr.com/editor :slight_smile:

tuspas mene :slight_smile: (howto)