A mislili ste da to nećete doživjet

Slika vrijedi 1000 riječi:

Ako se jos neko ohrabri da ovaj compile uradi ja sam ga radio sa Slackware currentom i mala napomena odma, za GTK+ editujte Makefile i izbacite gtk-docs i build ce radit normala.

Elem sad odo spavat :smiley:

[quote=adioe3]Slika vrijedi 1000 riječi:

http://linux.org.ba/~armin/img/gimp-2.7.png

Ako se jos neko ohrabri da ovaj compile uradi ja sam ga radio sa Slackware currentom i mala napomena odma, za GTK+ editujte Makefile i izbacite gtk-docs i build ce radit normala.

Elem sad odo spavat :D[/quote]
Niceee :clap:

Rock on!

znam da ce se neki nasmijati a neki zainbretiti… o cemu se ovdje radi?!? fakat ne kontam. stasi to kopajlir’o? GIMP?

Hai sto sam kompajliro GIMP nego GIMP ima MDI sucelje. To je THE novost :slight_smile:

GIMP u komadu bola :slight_smile:


Kompajliran na debian squeeze. Ovo je bas cool, puno ugodnije raditi u single window mode. Nisam imao nikakvih problema, cak ni u vezi gtk-docs.

Da, nova 2.8.x linija će se moći pokrenuti u jednom prozoru. Jel’ ovo 2.7.x? Ima i skript za one koji to žele na 2.6.x verzijama:

http://www.omgubuntu.co.uk/2010/09/gimpbox-gives-stable-versions-of-the-gimp-single-window-mode/

@canci: 2.7.x je, ja mislim, development verzija za 2.8. Mislim da bi trebala imati. Btw, konacno da vise GIMP ukine ovu smijariju sa 100 prozora :smiley:

Da, moja verzija je 2.7.1 koja je development verzija i pise da ce 2.8 biti nova stable verzija te ce imati omoguceno pokretanje u single window nacinu rada. Ova verzija zasad to ne podrzava.

@Wizz: Ja sam koristio 2.7.x (ne znam koju tačno) i moralo se ručno namjestiti - uz to sve ne zapamti postavku :frowning: Uglavnom negdje pod “Windows”.

meni je bas onaj gimp sa vise prozora bolji ;))))
vidi se da vam jos photoshop nije iz krvi izasao ;))

[quote=testni_hamo2]meni je bas onaj gimp sa vise prozora bolji ;))))
vidi se da vam jos photoshop nije iz krvi izasao ;))[/quote]
joj mene je ono nerviralo maksimalno radi toga što su ona dva prozora “always on top”, ne mogu kliknuti na pola menija :D, a ne mogu se ukinut :smiley: (slika)

jah ovo treba u aplikacije sekciju, i naslov promijeniti :smiley:

Ljudi, koristite bolji window manager, 2-3 monitora, pa onda par GIMP prozora neće biti problem. Meni je MDI interface totalno brain damaged :smiley:

(S druge strane, GIMP je za Photoshopom zaostajao na drugim poljima, kakva je tu situacija u v 2.8?)

Za Ubuntu korisnike Gimp 2.7.2 se moze naci na slijedecoj adresi:
https://launchpad.net/~matthaeus123/+archive/mrw-gimp-svn

[quote=testni_hamo2]meni je bas onaj gimp sa vise prozora bolji ;))))
vidi se da vam jos photoshop nije iz krvi izasao ;))[/quote]
Meni je interfejs sa više prozora jedan od najnelogičnijih koje sam ikad vidio, a počeo sam koristiti GIMP i Photoshop simultano.
Nije Photoshop bez razloga to što jeste - bez konkurencije :slight_smile:

[quote=aNTropocentrio][quote=testni_hamo2]meni je bas onaj gimp sa vise prozora bolji ;))))
vidi se da vam jos photoshop nije iz krvi izasao ;))[/quote]
Meni je interfejs sa više prozora jedan od najnelogičnijih koje sam ikad vidio, a počeo sam koristiti GIMP i Photoshop simultano.
Nije Photoshop bez razloga to što jeste - bez konkurencije :)[/quote]
Meni je i ovaj sa više prozora OK. A Photoshop nema konkurencije baš kao što je nema ni Windows ni MS Office. Na stranu to što GIMP i PS nemaju nikakve veze niti se mogu porediti (kruške i jabuke?).

Windows i Office itekako imaju konkurenciju. Ako i postoji alat približne kvalitete Photoshopu, ja za njega ne znam.

GIMP i PS nemaju veze?

“a upalis”…
ok, sad kontam.

ps. Meni licno GIMP, kao i Phototshop, vise odgovara u zasebnim prozorima nego “u komadu”. :slight_smile: