Aix

Mozda bi bilo interesantno nekima popricati ponekad…sem toga, na IBM stranama moze se doci do GOMILE literature (PDF RedBooks) za AIX - masa toga je vrlo upotrebljiva za sve UNIX like sisteme…AIX je vrlo solidan UNIX, sem toga je IBM-ov, a IBM kao sto je poznato pruza veliku podrsku LINUX-u…

postedi me muke i trazenja i budi dobar pa postaj link za te dokumente…

Pozdrav

ICE

:smiley:
Eee, to je filmcina…(Gladijator)

http://www.redbooks.ibm.com/
nema bas previse o LINUX-u, ali ima o AIX, INFORMIX i jos puno toga sto je primjenjivo na LINUX

AIX nije solidan UNIX nego je definitivno najbolji UNIX sto se tice performansi i mogucnosti. medjutim mana je sto nije dzabe, odnosno isporuka slijedi samo uz kupovinu IBM masina.

ja svaki dan radim bar 4-5 sati na AIX-u i najkorisnije stranice su mi:

plus ovaj link moze koristiti kao uvod u AIX:

M.

napisah vrlo solidan samo da ne bih izazivao takmicarske duhove…AIX bas volim - a njegove performanse su naravno neupitne za sve one koji su imali priliku raditi na tim stvarno extra masinama…
kod mene je mreza AIX sa nesto terminala i nesto win2k klijenata…
na kakvim masinama radis Mirza?

hm AIX AIX AIX… Mirzaaaa… treba mi AIX CD :wink: ionako vidim da koristis stranice koje su i meni “poznate”… nego, jel se moze sa onog ftp.a skinuti kakav image AIXa… da i to cudo probam :wink:

heh… jos jedna nova igrackica… cool…

Pozdrav

ICE

PS: Damire, film je stvarno super, a imaju i dobrih izreka u filmu ( da ne govorim o soundtracku )

[quote]hm AIX AIX AIX… Mirzaaaa… treba mi AIX CD :wink: ionako vidim da koristis stranice koje su i meni “poznate”… nego, jel se moze sa onog ftp.a skinuti kakav image AIXa… da i to cudo probam :wink:

heh… jos jedna nova igrackica… cool…

Pozdrav

ICE

PS: Damire, film je stvarno super, a imaju i dobrih izreka u filmu ( da ne govorim o soundtracku )[/quote]

AIX koliko ja znam mozes pokrenuti samo na IBM RS6000/pSeries RISC platformi - nekad je bila verzija za Apple Server ali posve marginalnog znacaja - tako da mislim da nema smisla traziti CD posto gdje god imas prilike raditi na takvoj masini bit ce i AIX tu…A neke stvari u AIX-u su stvarno vrlo cool…Logical Volume Manager postoji i na LINUX-u, masine koje imaju vise diskova mogu imati pravo koristi od toga…
A Gladijator je meni APSOLUTNO dobar, i mozda zvuci malo bez veze al gledo sam ga toliko puta da me vec sramota ici u videoteku :smiley:
pozdrav
Damir

kod mene je u pitanju mreza sa nekoliko hiljada racunara … 200njak servera, od kojih ja radim na 20ak.

sve imalo vaznije se nalazi na AIX serverima. ostalo su FreeBSD serveri. a od klijenata ima svega, pola linux, pola windows … i par procenata MACa i BSD-a.

IceBreakeru … AIX nema za x86 mashine. ako imas RS6000, IBM ti za 50ak eura posalje citavu AIX instalaciju.

M.