Aplikacija za kucnu biblioteku?

Vozdra raja,

Nisam postavio pitanje na forumu ne pamtim :slight_smile: Elem, nedavno pricam s jaranicom koja ima bruku knjiga i tek nedavno je uspjela da ih poslozi u nesto (valjda spreadsheet). Sad gledam, i moja mala bibliotekica raste polako pa mozda bi neko mogo preporucit neki app za pracenje toga. Neka lista stvari koje bi mi bile potrebne/zgodne:

  • Automatski pronalazenje infosa na osnovu ISBN/ISBN-13
  • Pracenje kome si posudio knjigu i kad (recimo da se integrise sa npr. Thunderbirdom ili Google Accountom bilo bi extra ali nije pod moranje)
  • Po mogucnosti da ima neki web interface ili bar da ima neki API pa da mogu skriptat web interface
  • Lijep bonus bi bio da radi sa barkod citacem za skeniranje ISBNa sa knjige (realno, meni ne treba al znam ljudi kojima bi moglo zatrebat)

Nasao sam finih rjesenja za odrzavanje eBook knjiga ali to je nesto za sta ce se vec Amar nadovezat (nikako da zacepi o Kindleu otkako ga je nabavio :smiley: ).

Eto, pa imal ko prijedloga?

Zahvaljujem unaprijed i castim ko mi nadje dobar fit za ovo :slight_smile:

Ja sad htjedoh napisati da je Kindle dobar za te stvari, al’ vidim Amar ce :smiley:

Po tom pitanju sam staromodan, ipak vise volim knjigu listat nego ekran pa kakav god.

I ja cekam Amarov review, odavno planiram nabaviti kindle ali opet nisam sig.

Po tom pitanju sam staromodan, ipak vise volim knjigu listat nego ekran pa kakav god.[/quote]

Ja imam masala biblioteku, kako tehnicke (IT) literature, tako i svega ostalog (sto se nasljedjivalo haman pa generacijama u porodici). I otimao sam se od Kindla, do nekad prosle godine, kad ga kupih prilikom jednog putovanja, i od tada je to gadget koji i u krevet sa mnom ide :smiley: Samo na njemu imam preko 50 kupljenih naslova, i nisam se pokajao nikad. Cisto stvar prakticnosti, tokom putovanja, kafenisanja, odlaska na posao i s posla, svracanja ‘usput’ negdje na kafu gdje s ceifom sjednes i procitas nesto, a ne nosa ti se konstantno pet kila knjiga, i to najcesce pogresnih :slight_smile: I sto je najbolje, napunis bateriju jednom u mjesec ili dva.

Znate, cuo sam ja za taj… kako se zove… Kindle, jel bi? :smiley:
Znam za kindle ljudi, ne zanima me kindle, knjige na ekranu, nit ista slicno; treba mi aplikacija za actual bibliotekicu kucnu.

[quote=adioe3]Znate, cuo sam ja za taj… kako se zove… Kindle, jel bi? :smiley:
Znam za kindle ljudi, ne zanima me kindle, knjige na ekranu, nit ista slicno; treba mi aplikacija za actual bibliotekicu kucnu.[/quote]
Sto ne skuckas nesto u PHP-u :smiley:
A ako se dobro sjecam, imao si ti to nesto jos u onosvnu dok si isao skuckano u VB-u ili tako nesto! :smiley:

E imam ja nesto, radio u QT-u za CD-ove.
Postavicu cim nadjem uradjeno :).

@adioe3,

probaj program alexandria. mislim da i calibre ima tako neku opciju, mada je namjenjen obradi elektronskih knjiga…

Ja sam ocu radio za njegovu kucnu biblioteku…stotine knjiga. Napravio sam u Python/Django pa ako te zanima tu sam.
Nema ISBN i jos tih folova okji tebi trebaju, jer je more knjiga jaaako staro, a nekim fale i korice. Od informacija se upisuje naslov, autor(i), izdavac, oblast, godina izdanja, broj izdanja itd. Osnovne informacije i pretraga.

Evo ovdje http://forum.linux.org.ba/viewtopic.php?id=6949

Sve eventualne komentare pisati na toj temi, da ne zachatavamo ovu temu.

Evo nesto za iOS, :slight_smile:
https://itunes.apple.com/us/app/home-library/id399196568?mt=8

i evo opensource :slight_smile:
http://biblioteq.sourceforge.net/download.html
idi na Downloads, ima i opis potrebstina (Requirements)

i,?

Ova BiblioteQ mnogo dobro izgleda, budem isprobao pa javim.