Bugoviti Ubuntu 13.10 sosi gušter

Mogu tužno da zaključim da je Ubuntu 13.10 sosi gušter “šupalj” na mnogo strana.
Neke stvari sam mogao i sam popraviti al neke ipak ne mogu.

Evo spiska:

  • GCC ne kompajlira dobro x264 video codec https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/x264/+bug/1241772

  • Gnome indicator-datetime panel (sat i datum) se gubi neprestano ( naprosto se izbriše pa ga moram reintalirati )

  • Google Chrome nakon povratka iz full-screen moda otvara novi prozor ( umjesto da se vrati u stari )

  • Light DM login manager prilikom logovanja ne prikazuje ikonice desktop okruženja To znači da ne mogu da izaberm već se logujem ne znajući šta me čeka. Ako je prilikom zadnjeg gašenja bio Gnome, onda će opet vjerovatno biti Gnome, a ponekad i samo wallpaperom ( bez panela, ikona i bilo čega )

  • Software centar često pada i nevjerovatno je spor.

  • Aptitude je isto jako spor.

Primjetio sam da su paradoksalno na Ubuntu-u najstabilniji KDE programi.
Sledeći moj distro će definitivno biti Debian stable + KDE.

Moglo bi se diskutovati da li su ove rupe do Ubuntu-a ili nečeg drugog ali to je druga priča.

Ako neko iz BL ima eksterni hard disk za posuditi, da uradim backup i prešaltam se na Debian - bio bih mnooooogo zahvalan.

carousel de ti na opensuse 13.1:) gdje sve leti:D, ovo oko sporosti koje si naveo za ubuntu bas sam citao komparaciju sa pravim gušterom, i naravno opensuse ga je prejahao, tako da nisi bezveze uvudio problem!

Za ovaj prvi bug kaže da je fix released. Da probaš update?

Gnome i LightDM - reci šta je novo… Chrome probaj pod KDEom pokrenuti (ili generalno van gnoma)…
A ovo za sw centar i aptitude su definitivno loše vijesti, ima li tu šta na lunchpadu prijavljeno?
Znači i ti navijaš za Kebian :slight_smile:

Imam ja eksterni disk.

Odlično, imam oko 70 Gb materijala pa ako možeš posuditi na koji dan da uradim backup i “prebjegnem” na Debian. Javim ti se mailom.

Iduci puta samo podjeli particije na root, boot, i home, tako kad radis reinstall / new install obrise se root i boot, zamjeni onim novim, a home ostane isti, i imas sve podatke :slight_smile:

Iduci puta samo podjeli particije na root, boot, i home, tako kad radis reinstall / new install obrise se root i boot, zamjeni onim novim, a home ostane isti, i imas sve podatke :)[/quote]

Ovo je pravo stručan savjet :slight_smile: Moraću, moraću - raširio se ovaj Ubuntu na 1Tb bez potrebe.

Predji na Arch. Imas stabilan i uvijek frisak sistem.
Testirao sam ja Ubuntu jedno 14 dana i poceli mi neki system errori iskakati. Desavalo mi se i ovo s satom n puta.

Moze disk, nije problem. Pisao sam ti na mail. Ima oko 200 GB slobodno.