Duall boot

Samo me zanima koliko ljudi koristi Dual Boot linux sa widnows-om…i koliko ljudi koristi cisto Linux…

Ja licno koristim samo Ubuntu…

Dual bootao sam skoro sve sa winom, arch i win7, ubuntu od 10.10 do 11.10 sa xp-om i 7-com i jos puno distroa koje sam po jednom upalio da vidim sta valja na njima :D.
Vjerovatno nebi dualbootao da nisam gamer jos uvjek a posto se na linuxu nemogu igrat ove novije igre primoran sam da imam win, linux se pali cim se lap upali, a kada se prosurfa net ide restart na win za malo igranja(ako se ne zadubim u tweakanje linux-a), pa onda kasnje kada me nazivcira igra vraca se na linux :smiley:

Koristim dual boot Windows XP i Ubuntu 11.10.

Na laptopu imam dual boot Win 7/openSUSE. Suse naravno defaultni sistem, recimo da 90% vremena koristim samo Linux. Sto pokazuje i raspodjela diska, 400GB Linux, 100GB Win. Windoza mi ponekad zatreba, recimo da promjenim muziku na iPhone-u ili kada mi se nesto igra.
Na poslu je samo Gentoo (imam na njemu Win XP VM radi Exchange maila i jos jednog alata za Citrix).

Win7+Ubuntu.

Dual boot i kod mene, Fedora 16 - 98% vremena se koristi, dok je drugi OS Win7 u kojem odigram ponekad neku igru ili upalim photoshop da odradim sta, mada cesto i MS Office (zbog poslovnih stvari). Uglavnom iako imam dual boot, mogu reci da koristim samo Linux cak sta vise za neke manje stvari u grafici upalim GIMP i Inkscape, a sve ostalo sto nije vezano za gore ove poslove se kuca u LibreOffice! :slight_smile:

Takodje opensuse 12.1 i dualboot win7 samo zbog world of tanks! A raspodjela diska od 640 GB je ta da na win otpada 65 GB.

Win7 + Ubuntu 11.10. Windows palim veoma rijetko, obicno zbog fakulteta.

Dosad sam imao Slackware 13.37 x64. Kod mene nije bio pravi dual boot. Preko F9 boot menija sam birao disk preko kojeg pristupam Slacku. Na drugom je disku bio Windows 7 koji ja ne koristim, posto nije racunar samo u mojem vlasnistvu. Sad je pao Sony Vaio pa ce na njemu biti neki Linux.

nisam koristio dula boot distribuciju linuxa

Drago mi je zbog tebe :wink:

Koristim samo Linux Ubuntu 11.04 classic dok me ne natjeraju da pređem na gnome3/unity.

Slackware 13.37 / Win 7 laptop
Arch / XP desktop
Winsi ce u najboljem slucaju migrirati na VirtualBox, ili zauvijek ostati na prenosivim medijima :smiley:

[quote=kazza]Slackware 13.37 / Win 7 laptop
Arch / XP desktop
Winsi ce u najboljem slucaju migrirati na VirtualBox, ili zauvijek ostati na prenosivim medijima :D[/quote]
odlican izbor distroa za laptop :smiley:

[quote=Reznor][quote=kazza]Slackware 13.37 / Win 7 laptop
Arch / XP desktop
Winsi ce u najboljem slucaju migrirati na VirtualBox, ili zauvijek ostati na prenosivim medijima :D[/quote]
odlican izbor distroa za laptop :D[/quote]

Vjeruj da i jeste ,sa XFCE-om leti, samo bi mozda jos trebao stavit novi kernel, ili nesto drugo, jer mi CPU temperatura 5 C visa nego na winu, jos to da rijesim i bice ko bombona :smiley:

Vjerovatno nemas CPU frequency scaling (search cpufreq), sto je na Windows 7 installirano po defaultu.

Sto je najgore instaliran je. Bio na CPUFREQ=battery ja stavio na on, reboot ista situacija sa temperaturom, pokusam mijenjat CPU frequency scaling policies stavim conservative umjesto ondemand, opet moguce je da procesor ne podrzava, ali pise da je najniza frekvencija 1.2 gHz a max 2.1, to sve u datoteci /etc/rc.d/rc.modules , ako imas neki prijedlog posalji na P.M da ne kvarimo temu… Pozz

Il’ otvorite novu da se i drugi okoriste :slight_smile:

Cisto Linux i kod kuce i na poslu.