Emerge problem i nvidia driveri?

Instalirao sam Sabayon koji je baziran na gentoo…

Zasad je sve OK osim sto ne radi Softwware manager kada kliknem na njega, zatrzi root pass nakon sto ga ukucam nista se ne desi… ali o tom po tom…

Problem je sto sam pokusao sa emerge nvidia-drivers… ali nece i kasnije sta god da pokusam emergati isti output dobijem a to je :

— ‘profiles/arch.list’ is empty or not available. Empty portage tree?
— ‘profiles/updates’ is empty or not available. Empty portage tree?
— ‘profiles/arch.list’ is empty or not available. Empty portage tree?
!!! ARCH is not set… Are you missing the ‘/etc/make.profile’ symlink?
!!! Is the symlink correct? Is your portage tree complete?

Moze li mi netko reci u chemu je caka, sta treba uraditi…

hvala unaprijed

su
emerge --sync
uživaj!

sve sam manje vise podesio ali imam sljedeci problem:

kako nastimati vecu rezoluciju monitora… trenutno su mi tamo u opcija dostupne samo 3 a najveca je 1024*768 sto je mizerno za moj samsung syncmaster 17" lcd… a ne vidim nigdje kako nabaciti drivere nove i povecati rezoluciju… molim za pomoc

U xorg.conf imas nadji dio sa

SubSection "Display"
Depth 24
ViewPort 0 0
Modes “1024x768” “800x600” "640x480"
EndSubsection

Dodaj tu koje rezolucije hoces :slight_smile:

Ma zavrio sam sa gentoo i njegovim derivatima za SVA vremena… jebote gentoo je za penzionere jer vjerujem da jedino oni imaju toliko vremena koliko trazi gentoo da instaliras i podesis i najmanju glupost…

ZenWalk download in progres :slight_smile:

[quote=loodi^sale]Ma zavrio sam sa gentoo i njegovim derivatima za SVA vremena… jebote gentoo je za penzionere jer vjerujem da jedino oni imaju toliko vremena koliko trazi gentoo da instaliras i podesis i najmanju glupost…
ZenWalk download in progres :)[/quote]
Hmm, Zen meditacija pomaze :wink:

koliko trazi gentoo da instaliras i podesis i najmanju glupost

Razlog zasto svi kazu da nije jednostavan distro.

Ma nije sad da je komplikovano toliko vec terba dosta vremena… a npr. kada hocuda uradim nesto treba mi to sto prije a ne da pola sata stimam postavke za neki program ili driver… zasto bi to radio pola sata na gentoo ako mogu za 5 minuta na nekoj drugoj distro… fakat ne vidim razloga… a potrosio sam pola noci da nastimam neke sitnice i instaliram par stvari tipa inkscape, aMSN a da ne pricam sta se desi nakon “emerge mozilla” -agonija koja je trajala do 3 ujutru… ma caoo gentoo,za mene se crko

PORTAGE_BINHOST=“where-ever” emerge -gpv inkscape

Postoji nesto sto se zove grp !

Upravo ta agonija sa mozillom te nauci da zavolis PORTAGE_BINHOST (sahbaz me pretece :)), meni najdrazom env varijablom kada me ceka OO, mozilla ili nesto sto treba biti instant instalirano.