Fedora 17 - all about

Dakle, izaslo jucer. Ima vijest ovdje: http://forum.linux.org.ba/viewtopic.php?id=6853

Upravo zavrsio sa upgradeom. Par stvari koje bih napomenuo:

  • vjerovatno je brze odraditi upgrade sa oficijelnim boot CD-om nego sa preupgrade paketom kako sam ja radio
  • nakon instalacije, novi kernel se nije pojavio u grubu2, morao sam odraditi update gruba. Moguce da ovo nije issue ako se radi upgrade sa CD-om.

Ostalo sve fercera kako treba, ja sam dodatno morao jos instalirati kmod-nvidia i rekompajlirati module za virtualbox.

GIMP izgleda fenomenalno u single window modu (mada ovo i nije vezano za Fedoru :smiley: )

Moram jos pogledati da li Evolution podrzava MAPI, ako i to fercera onda je distro odlican.

[quote=Amar]Dakle, izaslo jucer. Ima vijest ovdje: http://forum.linux.org.ba/viewtopic.php?id=6853

Upravo zavrsio sa upgradeom. Par stvari koje bih napomenuo:

  • vjerovatno je brze odraditi upgrade sa oficijelnim boot CD-om nego sa preupgrade paketom kako sam ja radio
  • nakon instalacije, novi kernel se nije pojavio u grubu2, morao sam odraditi update gruba. Moguce da ovo nije issue ako se radi upgrade sa CD-om.

Ostalo sve fercera kako treba, ja sam dodatno morao jos instalirati kmod-nvidia i rekompajlirati module za virtualbox.

GIMP izgleda fenomenalno u single window modu (mada ovo i nije vezano za Fedoru :smiley: )

Moram jos pogledati da li Evolution podrzava MAPI, ako i to fercera onda je distro odlican.[/quote]

definitivno raditi uprgrade sa oficijelnim boot CD-om jer preupgrade traje vjecno :S

PS. Neki ljudi nemaju strpljenja, govore da zastopa na nekim paketima, jest dugo trajalao ali je sve proslo kako treba! :slight_smile:

ma dobro, nije toliko strasno. Recimo da je kod mene trajalo nekih 40 minuta. Da sam radio sa oficijelnog CD-a, mozda bih ustedio 10-15 minuta. Nije neka pljacka.

Ja sam isto imao utisak da na nekim paketima zastopa, ali to je samo los GUI koji ne pokazuje kako treba da sistem nesto radi.

[quote=Amar]ma dobro, nije toliko strasno. Recimo da je kod mene trajalo nekih 40 minuta. Da sam radio sa oficijelnog CD-a, mozda bih ustedio 10-15 minuta. Nije neka pljacka.

Ja sam isto imao utisak da na nekim paketima zastopa, ali to je samo los GUI koji ne pokazuje kako treba da sistem nesto radi.[/quote]
tako je i kod mene trajao upgrade,

PS. Ako nekome treba kako sta nakon upgrade sto se tice F17 kernela

pokrenuti iduce kao root
#1

#2

a jel to generalno bug oko kernela i gruba? Nije se samo meni desilo?

Izgleda da jeste, i da se ponavlja, mislim da se desio i sa prelaskom F15 → F16
i ja sam sinoc isto morao odradit, cim je upgrade zavrsio :S