Framebuffer console ne radi s proprietary driverom

Slack radi sve 10 i mozda ovo nije neki problem, ali volio bih da to napravim. Dakle, nakon upgradepkg na kde 4.7.1 ne rade efekti s radeon driverom pa sam skinuo fglrx sa amdove stranice. Logiran kao root sam pokrenuo aticonfig --initial i onda amdcccle te setovao rezoluciju na 1280x1024. Medjutim sad su mi slova kao “potonula” tj.uvecao se font u init 3 pa je nemoguce ukucati bilo kakvu komandu. S radeon driverom fb console radi s “Normal” tj bez tux logo-a, znaci ni kod jednog ni kod drugog drivera ne mogu koristiti vga=791. Ako to uradim onda imam samo crn ekran a na monitoru blinka lampica kao da je racunar ugasen. Na #slackware su mi rekli da je to common problem i da sve ostavim kako jest. Inace imam integrusu hd3000, amd proc x2 240 i 2 gb ram, a monitor je 17" lcd.

Nisam upucen pretjerano al mislim da fglrx ima problem sa kernel modesettingom. Proguglaj malo oko toga.

malo sam cackao i stavio u append radeon.modeset=0 i sad radi vga=791 te su slova normalna ali sad tek vidim da konzole uopste nema tj.nema ona linija root@darkstar u koju mogu kucati komande. Citao sam da se izgleda citav kernel mora kompajlirati iznova, pa cu radije onda ostaviti kako jeste. Hvala na tipu :wink: