Kako zaobići prijavu za KDE-login prozor

Imam jedan stariji racunar na kojem sam instalirao linux. Cilj mi je da podignem KDE bez prijavljivanja pri podizanju. Trebao bi automatski da me prijavi kao usera. Kako bi se to dalo izvesti?

KDM ima autologin mogućnost, kolko znam!

Da, ali koliko znam nemaju starije verzije.

Pokušao sam omogućiti auto-login u kontrolnom centru ali ipak se pojavljuje login prozor nakon restarta. :rolleyes:

Imaju sve verzije, a ako si u kontrolnom centru to postavio možda ne koristiš kdm nego gdm ili xdm?

[vedran@manitoba vedran]$ more /usr/share/config/kdm/kdmrc ... AutoLoginEnable=true ... AutoLoginUser=vedran ...

[quote]Imaju sve verzije, a ako si u kontrolnom centru to postavio možda ne koristiš kdm nego gdm ili xdm?

[vedran@manitoba vedran]$ more /usr/share/config/kdm/kdmrc ... AutoLoginEnable=true ... AutoLoginUser=vedran ...[/quote]
Ja sam na Debianu jednom naletio na neku verziju koja je to imala pokvareno - nisam siguran je li to bila 3.2.1 ili 3.2.2 ali tako nesto.

vjerovatno koristim xdm kao sto je Vedran naveo jer mi se pojavljuje onaj prozor bez slikica i mogucnosti shutdowna( radi slabije rezolucije). Ove informacije su dobrodosle, sad cu pokusati mogucnost za auto-login.

Rijec je o koleginom racunaru koji prvi puta koristi linux. Zelim da mu pojednostavim sve sto se moze pojednostaviti. Samo Internet i Email su mu potrebni sto sam vec podesio.Cak sam mu napravio sudo za shutdown tako da moze iz KDE-a jednim klikom ugasiti racunar(dok me Amazon, M$ ili neko drugi netuzi zbog kradje patenta) ;2)

Da bi izbjegao tužbu :wink: mislim da, ako je KDE desktop, i to se može riješiti iz kdma:

AllowShutdown=All

Mislio sam na jedan Icon na desktopu na koji je potrebno kliknuti i racunar shutdownuje.