KDE Frameworks 5

Kako vam se cini?
Meni ne izgleda lose

http://dot.kde.org/2014/04/02/kde-releases-alpha-version-next-gen-plasma-workspace

http://kde.org/announcements/announce-plasma-next-beta1.php

Gledao sam vec neke screen-ove, meni izgleda dobro.

cool, malo baca na Win8

odnosno Android v4 i Win 8 :slight_smile: odnosno haman će u budućnosti biti prikladan za touch :slight_smile:

Svaka im čast na razvoju, uglavnom su komentari pohvale! I dalje je to početak. Naginje ovo i na iOS, odnosno napravili su presjek onog što je trend…

Ma super oni rade, a flattened design se radi vec na svemu zadnjih par godina, od Androida, Win8, iOS… :smiley: Tako da je to samo pracenje trenda! :slight_smile:

Ako se ovaj flat fazon prebaci na cijel sistem, i nastimaju wayland, eto mene na KDE

Evo i KMail

Definitivno najljepsi DE za sada

Samo da bude i stable.

Najbolji fazon: pošto se istorija svakako ponavlja cca. 50% vremena si “u trendu” (ili ispred svog vremena), a drugih 50% si staro gunđalo. Jedva čekam da opet u trendu bude nešto normalno :slight_smile:

Najbolji fazon: pošto se istorija svakako ponavlja cca. 50% vremena si “u trendu” (ili ispred svog vremena), a drugih 50% si staro gunđalo. Jedva čekam da opet u trendu bude nešto normalno :)[/quote]

Nesto normalno je relativan pojam! xD Ovakav sad KDE je meni odlican i stabilan isto kao i neki KDE 3.5.9 xD

Ja sam od kako je 4ka izasla stalno je koristio, mozda je bilo malo problema u prvih 5-6 mjeseci izlaska 4ke al dalje sve radi ko sat! :smiley:

Naravno, i ja sam na 4ci od kako je izasla i dijelim tvoje misljenje. Kazem samo da takva bude i petica. :slight_smile:

Najbolji fazon: pošto se istorija svakako ponavlja cca. 50% vremena si “u trendu” (ili ispred svog vremena), a drugih 50% si staro gunđalo. Jedva čekam da opet u trendu bude nešto normalno :)[/quote]

Nesto normalno je relativan pojam! xD Ovakav sad KDE je meni odlican i stabilan isto kao i neki KDE 3.5.9 xD [/quote]
Naravno! To i jeste najljepša stvar: koja god faza tog kružnog toka ti se sviđa, dovoljno je da sačekaš par godina i vratiće se u modu :slight_smile:
KDE definitivno jeste stabilan u odnosu na 4.0 ali još uvijek ima masu bugova koji nisu ispravljeni i izgleda da neće ni biti u 4.x stablu.

Kad je final? Nesto krajem mjeseca?