KDE4 Raster Graphicssystem

Pozdrav raja,

U zadnje vrijeme KDE4 mi je pospor i nakon malko googleanja nasho sam jedno rjesenje koje za mene radi divno. Rjesenje je da plasma-desktop ima --graphicssystem switch koji moze biti native, raster i opengl. OpenGL je nestabilan i nije preporucen mada najbrzi, raster je nesto sporiji i stabilni a native je najstabilniji i najbolji. Meni je odgovaralo da prebacim na raster, da testirate koji vama najbolje fercera klapite ALT+F2 i kucajte:

kquitapp plasma-desktop plasma-desktop -graphicssystem raster
Kad pronadjete onaj koji vam se svidja dodajte ga u /usr/share/autostart/plasma-desktop.desktop u Exec liniju da izgleda ovako:

Javite ako vam ovo ista pomogne, meni je dosta pomoglo na intel grafickoj.

Hvala za upute! Meni KDE4 radi normalno sa efektima. Zanima me, je li to onda baca teret na CPU umjesto GPU?

[quote=adioe3]Pozdrav raja,

U zadnje vrijeme KDE4 mi je pospor i nakon malko googleanja nasho sam jedno rjesenje koje za mene radi divno. Rjesenje je da plasma-desktop ima --graphicssystem switch koji moze biti native, raster i opengl. OpenGL je nestabilan i nije preporucen mada najbrzi, raster je nesto sporiji i stabilni a native je najstabilniji i najbolji. Meni je odgovaralo da prebacim na raster, da testirate koji vama najbolje fercera klapite ALT+F2 i kucajte:

kquitapp plasma-desktop plasma-desktop -graphicssystem raster
Kad pronadjete onaj koji vam se svidja dodajte ga u /usr/share/autostart/plasma-desktop.desktop u Exec liniju da izgleda ovako:

Javite ako vam ovo ista pomogne, meni je dosta pomoglo na intel grafickoj.[/quote]
kako mjeriš performanse od oka? :wink:

ne znam meni je meščini isto

ps:
kubuntu 10.10

@nidla: koja ti je graficka? Meni je dosta pomoglo na intel grafickoj.

nvidijice

01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation G72 [GeForce 7300 SE/7200 GS] (rev a1)

kući je meščini 6100 integrisana ili 6010 tako nešta

btw evo dobar način da izmjeriš “brzinu” plazme

http://www.youtube.com/watch?v=dqSsgTNRA3U

[quote=nidla]btw evo dobar način da izmjeriš “brzinu” plazme

http://www.youtube.com/watch?v=dqSsgTNRA3U[/quote]
bukvalno na ovom testu se može skontati jel išta bolje, i evo potvrđujem da je bolje