Koji laptop

Dakle
Satellite L750-1Q2, Intel Core i3-2330M, 2,20 GHz, 6144 MB, 15,6", 1366x768, SATA 640 GB, Free DOS, Intel® HD Graphics, DVD±RW DL, 1x 10/100 Ethernet, 802.11b/g/n, Bluetooth 3.0, HDMI, 3x USB 2.0, 2,5 kg

ili
http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/toshiba_satellite_l750d-16n-13128

Cijena je ista (kad uračunam put u srbiju, a išao bih tamo jer je kod njih porez 8% pa je sve jeftinije), ali ono što me nervira je to, što se gotovo kod svih novijih modela tastature “ugibaju”, dok se tipka na njima. Zna li neko nešto o ovim novijim toshibama? Prva konfiguracija je kod kolege u firmi i dobijam je za 1008 KM, a druga je u srbiji i košta 912 KM pa s putovanjem dodje opet 1000 KM, dakle isto. Naravno znam da je ova druga bolja, ali me interesuje koliko je bolja. Kakva je zapravo grafika intel hd 3000? to je integracija zajedno sa procesorom i može da koristi procesorski keš. U drugoj konf. imam kako sam shvatio 2 grafike. Prva takodje integrisana u procesor i losija je od ove intel i druga ne integrisana koja je stvarno dobra. Treba uzeti u obzir i to sto mi je lakse kupiti u radnji kod kolege, jer ima to velike prednosti, npr. garancija i sl.

hp 4730 ili 630 sa amd procesorom i ati grafikom. Ovdje u Tuzli u Genelecu je ja mislim oko 700 KM.

to je onaj probook, znam. ne bih hp - loše iskustvo. kakve su cijene toshibe i dell-a kod tebe?

gledao sam malo cijenovnik nije mi bas povoljno, jer mi kolega daje po nabavnoj cijeni, to sam zaboravio reci.

pa dobro, ja bas ne volim intelovu grafiku. Ako vec imam izbora radije bih isao na ati. Od toshiba cuo sam da je c660 dobar. Ja sam koristio L500 jedno 7 dana ali to je bilo prije 2 godine u USA. Sve sto mogu reci da ta toshiba ima dosta bolje kuciste od npr dell vostro 1015 koji sam isto imao priliku koristiti. Tastatura mi je nekako cvrsca i lagodnija za tipkanje. A otprilike su sve toshibe isto uradjene, tj budget modeli oko 1000 KM. Meni je veliki plus num pad u odnosu na vecinu laptopa koji to nemaju. Zasto ne volim intelovu grafiku, imao sam Acerov laptop koji je imao extreme intel, tj smece od grafike a i dan danas nije puno bolje, kojem je ista i crkla, a imao sam problema sa trazenjem drivera za windows 7, ali to je bilo dosta davno. Od tad izbjegavam Acere i intelovu grafiku. Acer i dan danas prilicno jeftino radi laptope, sto i sama cijena govori. Eto to su moja neka iskustva ali sacekaj jos koga ko koristi laptope da ti kaze svoje iskustvo.

To vam je sve kako se potrefi. Meni kolega kaze dao bih dusu za acera pa uzme novog i crkne mu graficka, vrati ga sa servisa i onda ga pocela maticna zezati. Morao ga vratiti dodati 100KM i uzeti drugi model.

Ja bih uzeo L750D-16N, dobro je sto si se odlucio za toshibu, ja sam imao 3-4 modela toshibe koja su bila neunistiva. Nije bilo dana kada nije pala sa stola ili sa kreveta na sprat :slight_smile: tako da sa njiima nebi trebalo bit problema sa kvarenjem. Na kraju krajeva sve ovo spada na tvoju odluku, mi smo rekli nasa misljenja ali ipak necemo ih mi koristiti nego ti… Vidi ti sta ti se svidja pa uzmi…

ja imam trenutno Toshibu neku prastaru 4090 xcdt i prije toga od prijatelja dobio jos stariju 300cds. To nije laptop, to je oklopno vozilo :smiley:

pa odluka je i pala za ovaj 750d-16n, ali sam htjeo da me neko nagovori :slight_smile:

Nema te sta nagovarat, ako ti se svidja uzmi

Svidja se al ga nema. :frowning: nema ga za nabaviti i ne moze se ni naruciti

Provjeri sa firmom Imel Lukavac (www.imel.ba). Siguran sam da oni mogu nabaviti SVE. Barem ja nisam naisao na nesto da nisam mogao naruciti, a u zadnje vrijeme sam kupio od njih desetak toshiba i drugih laptopa, a i druge opreme koja nema kod drugih dobavljaca. Ako negdje postoji, onda oni mogu naruciti. Tako bi trebalo da mogu svi, ali…da li im je mrsko ili koji drugi klinac.
Posalji ljudima mail pa ces ti javiti moze/nemoze/koliko/kad itd. info@imel.ba

Ah da…ni toshiba nije sto je nekad bila!! Ja sam imao i imam svakakvih ludorija sa njima i uglavnom upgrade bios-a rjesava vecinu - do sad :slight_smile:

znam vlasnike, radili su u Genelecu u Tuzli. Imam s njima pozitivna iskustva.

Ma rijeseno vec. Nije ni dell ni toshiba nego asus. Ko onaj vic kad se mujo zenio. Na kraju uzeo onu sa najvecim si**ma. :smiley: Super je konf. Quad Core AMD, 8 GB RAM, ATI HD 6720 G2 (dual graphics), 640 HDD, USB 3.0, HDMI, itd. 470 eura. Ako budem isao svake godine na redovno ciscenje laptopa koje kosta 10 eura imam garanciju 5 godina. A ako ne onda mi ostaju standardne dvije. Mislim da je ok laptop. Jos cemo vidjeti kad krenem u osvajanje raznih distro-a. Bice ovdje pitanja. :slight_smile: