Linux Budućnost

[quote=Bo][quote=boby][quote=meho_r]

CD?! :O[/quote]

Da da. CD ne DVD! Kolega u autu nema MP3 pa mu snimao nesto. A osim toga, cesto snimim neki distro, posto mi boot sa stika ne upali svaki put.[/quote]

Ja kupio audio player za auto, nema uopce optical drive :D[/quote]

Da al kod kolege je onaj u “masci” auta, pa bi morao da kupi originalni koji bi kostao puno. Peugeot 407.

Sto ne nakaci usb ili neki box ?

Kako? Ako mislis na onaj fm transmiter, on pravi dosta suma.

Odosmo u offtopic :slight_smile:

Jock to cudo…

Nesto ovako:

Ja koristim CD/DVD jos uvijek. Zna se desiti (ne tako cesto) da koristim i floppy na laptopima za neke blesave stvari. Sto se mene tice nema razloga za izbacivanje podrske nekog komada hardware-a dok se ne prestane koristiti do nivoa da ga ne mozes ni kupiti u regularnoj prodaji (npr. 5.25" floppy). Ja se jos znam sresti sa PC konzervama koje nemaju USB, pa teglim za sobom CD/DVD.
Pricamo o izbacivanju podrske za medije koji su i dalje vrlo rasireni, a to sto neko koristi manje ili vise ne znaci da ga treba ukinuti.
Evo slicna frka sa §ATA/SATA diskovima. Krepe ti disk u starijoj mashini i ti moras promijeniti plocu, a onda i jos pola mashine jer nema podrsku za SATA ili kupuj neki polovan disk jer ih je u zadnje vrijeme frka naci.

Ja sam znao rabiti usb floppy (da, ubacis disketu i onda gi skacis na usb) zato sto neki stariji serveri su znali dici bios image samo sa floppy.

srecom pa zena zna sta govori, mogla je iscupati networcard i opticki pa ubaciti vaznu sa cvjetom a treminal zamjeniti sa cmd

zar nebi trebalo raditi na LSB, poboljsanju i pojednostavljenju SElinuxa, daljnjem developu PAMa, LDAPa,UDEVa, novom dizajnu memory managementa, boljoj integraciji i sigurnosti IPv6, boljim WM-ovima, boljim Filesystemima, no arch paketima i rijesavanju dependecy problema, paravirtualnim modulima, eko systemu power managementa (20 god winblow i dalje bolji), redizajnu iptablesa, acl filesystema
i da ne nabrajam ispasce jos linux los