Linux Budućnost

Nekad prelistam Linux Kernel Mailing List, lmkl.org, Nade se svasta, kao ovo:

https://lkml.org/lkml/2012/9/7/588

Zena je objasnila, a reply je najjaci.

[quote]No
one, even on the desktop space, really even uses multi-monitors,
anyways.[/quote]

e vidi slučajnosti - ja baš danas išao da kupim led monitor 24" - pa da metnem dva ispred sebe ko svi pravi svjetski hakeri. jesam out.

tbh, ja bih najradije nesto ovako…

I’m such a hipster…

You’re not that much into Asians, don’t bullsh*t :smiley:

Pfff, aj sto ti treba 6 monitora nego i 2-3 graficke :smiley:

Paaa što je najgore uglavnom je u pravu :slight_smile:
A ne kontam kakve veze boot ima sa replikom.

Mislim da nikako nije upravu, ono sto je ona opisala je nesto kao iPad.
Cime bi zamijenili ethernet i sta dobijamo ako ukinemo support za optical drive, ustvari sta dobijamo ako ukinemo support za bilo sta sto je navela, osim gomilu problema?

Dobro ovo za boot je malo nepristojno, ali smijesno. :slight_smile:

Ma pojavi se na toj mailing listi sa vremena na vrijeme par troll-ova kao npr. ovaj ovdje: https://lkml.org/lkml/2012/8/23/176

Ja sam negdje jednom procitao “Linux is the most powerfull thing in computing today”, pa sto mjenjati to, da bi smanjili instalaciju na manje od 700 MB ??? Sta znate kada vam moze zatrebati DVD, Floppy a onda se sjetite, a super linux je ukinuo podrsku za to, zasto mjenjati ethernet kada vecina laptopa i dan danas ima prikljucak za telefonski kabal ??? Ako se telefonski internet zadrzao onda moze i ethernet !

Stvari se izbacuju iz kernela zato što ih niko ne održava, a niko ih ne održava zato što ih niko ne koristi. A nisam rekao da je potpuno u pravu nego uglavnom :slight_smile:

ja zivim za dan kada ce se ukinuti support za 32-bitne sisteme.

Ja mrzim optical drives…

Mislim da ima već par godina kako sam nešto pržio na CD (možda jedino na poslu, ne mogu se sjetiti). A bogami rijetko i koristim CD/DVD diskove. Sljedeći računar definitivno neće imati optički uređaj.

Mislite i na ostalo osim desktopa, npr DVD/Blue Ray playeri, ima ih dosta koji rade na Linuxu, treba optical drive support.
Dalje ne mozemo ukinut niti x86_32 jer stace mi router sa x64 procesorom, za ethernet jos nemamo niti nam treba efikasna zamjena. (ima ovo otkrice sa kvantima gdje se 2 razlicita kvanta ponasaju identicno bez ikakve medusobne veze, odnosno ako djelujemo na jedan od ta dva promjene ce osjetiti i drugi kvant udaljen kilometrima, ali to je daleekooo)
Za multimonitor, to ne treba komentarisat, to se uvijek trebat a i nije da linux ima neke veze to se vise tice display servera i samog hardwarea.
Multiuser support isto ne treba komentarisat. :slight_smile:

Je li moguce da je zadnja stvar sto si naprzio na DVD onaj Slackware snapshot -currenta meni prije par godina? :smiley:

Ja sam przio cd prije 10 dana. :smiley:

CD?! :open_mouth:

CD?! :O[/quote]

Da da. CD ne DVD! Kolega u autu nema MP3 pa mu snimao nesto. A osim toga, cesto snimim neki distro, posto mi boot sa stika ne upali svaki put.

jesam li ja jedini nesretnik koji jos uvijek koristi opticke medije? :smiley:

Ipak, koristim CD-ove samo za distribucije.

CD?! :O[/quote]

Da da. CD ne DVD! Kolega u autu nema MP3 pa mu snimao nesto. A osim toga, cesto snimim neki distro, posto mi boot sa stika ne upali svaki put.[/quote]

Ja kupio audio player za auto, nema uopce optical drive :smiley: