Linux u Općoj gimnaziji Zenica

Danas kada sam došao u školi pravo sam se iznenadio kada sam vidio na tabli sljedeće sadržaje:

Proje dosta vremena smo u ovoj školi instalirali Mandrake Linux. Međutim problem je taj što računari nemaju CD romove…
U svakom slučaju možemo primjetiti određeni napredak po pogledu korištenja Linuxa u Zenici.
Ovo što je ispisano na tabli bi je referat nekog od učenika iz trećeg razreda (raspitao sam se).
Šta mislite?

Kul … da nisam imao direktora onakvog bio bih ponosan sto sam isao u OGZ :slight_smile:

I sto jado vi napisa poslije emacsa … bljak
… .ako nista trebao ih je u istom redu napisati :))))

hahaha
Interesantno i ja sam pomislio slično… pa zašto baš pico na prvo mjesto?
Ali odgovora sam se ubrzo sjetio…i to pomoću jednog od onih hackless stripova kada se onaj zec pita nesto slicno ovome:
Mi linuxasi se uvijek svadjamo oko toga koji editor koristimo… Vi ili Emacs… Pitam se koji tip ljudi koristi pico… :lol: (ako se sjetim tacnog linka poslat cu)

Čuo sam da će uskoro u Zenici nazvati jednu ulicu po Linusu Torvaldsu. Jel to istina ? :expressionless:

Ma ne babysiteru nisi dobro informisan… Titova će se zvati Stallmanova, a Sejmenska će se zvati Torvaldsova…

:wink:

[quote="testni_hamo2]I sto jado vi napisa poslije emacsa … bljak
… .ako nista trebao ih je u istom redu napisati :))))[/quote]

covjece pa zna taj mali sta radi… prvo polako napise ove na tablu i onda bubne VI na kraju… ipak kako se ono kaze… SLAG NA KRAJU… :wink:

ali iskreno receno - drago mi je da se barem negdje koristi takvo nesto…

Pozdrav

ICE

Ma nek je pico na prvom mjestu, mada bih ja stavio GNU/nano :wink:

Pošalji link na taj strip! Hackless je dobar

[quote]
Pošalji link na taj strip! Hackless je dobar[/quote]
Sta je ??? Svidio ti se ? :)))
Bas ima dosta stavri iz stvarnog zivota informaticara. Cak i neke stvari su se meni desile (npr. mrzim kad mi obicni tekst salju u .doc formatu)

Evo link

http://www.hackles.org/cgi-bin/archives.pl?request=93
:slight_smile:

ajoj… ja sam prije nekoliko dobio ponudu od jedne firme u .doc formatu. .tipicno za windows…doslo mi da promjenim cijenu u ponudi i da im je vratim, ali ipak sam se odlucio da izbrisem i firmu i ponudu sa racunara…

UZAS

Pozdrav

ICE

Ma samo u signaturu staviš ovaj link
http://www.gnu.org/philosophy/no-word-attachments.bs.html

hahaha… a legendarnog pisma :slight_smile: fakat cool, samo mi je zapelo za oko da je dosta gresaka u njemu… ali ipak moze posluziti svrsi…

Pozdrav

ICE

Picoooooo! :slight_smile: imam osjecaj da sve dobre stvari se dese ili pocnu desavati kada ja odem iz nase gimnazije :frowning: