Linux za sve 2008

Pozivamo sve korisnike Linuxa i one koji bi to željeli biti na manifestaciju “Linux za sve 2008” koja će se održati u Sarajevu 17. maja 2008. Program manifestacije je zabavno/edukativnog karaktera, sa (mini) prezentacijama, “installfest-om”, te workshopovima za zainteresovane posjetioce.

Datum održavanja: Subota, 17. maj 2008. Od 11:00 do 16:00.

Mjesto održavanja: ETF Sarajevo, novi (mali) amfiteatar - ETF-MA i učionica S0.
Karta
(ulaz u Kampus je sa sjeverne strane, iz pravca ulice Put života)

Ciljna publika: Kao i prošli put, želimo okupiti i buduće i “stare” Linuxaše na jednom mjestu.

Posjetioci se mogu prijaviti na http://www.linux.org.ba/linuxzasve/2008/

Program:

* Kolekcija proljeće-ljeto 2008 

I ovo proljeće nam donosi nova izdanja popularnih Linux distribucija. Predstavljamo vam one najpopularnije (Ubuntu, Fedora, Mandriva). Dokažite čitavom svijetu da je ona baš ta, jedina prava linux distribucija, sve ostalo su nepoznate afričke riječi. 

* Install party 

Obradujte vašeg gigabajtnog/gigahertznog ljubimca sa novom Linux instalacijom iz proljetne kolekcije. 

* (Windows) Refugee Camp 

Survival obuka za MS Windows izbjeglice. Nalazite se na pustom ostrvu, a Windows je ostao kod kuće. Šta koristiti za otvaranje konzervi? 

* Can't hear you! 

Multimedijalni workshop, od konzumacije do kreacije muzike/videa. Muzikom protiv buke. 

* ULK - budi i ti jedan od nas 

Zašto je ULK moj najbolji prijatelj? Da li će moje članstvo u ULK-u spriječiti glad u svijetu? Najbrži put do Linux nirvane.

Više informacija: http://wiki.linux.org.ba/Eventi/Linux_za_sve

Zvanični termin je 17.05.2008, nova zgrada ETF-a (mali amfiteatar); od 9-16h.

Džingl na radiju 202 početi će se vrtiti tamo negdje 07.05, ako imate kakvih ideja javite se ovdje ili na diskusija mailing listu.

btw, ima li ko kakvih ideja za majice?

und dodati LINUX ZA SVE ispod :slight_smile:

Edit - dodao sam rečenicu u zaglavlje da bi kulturnije izgledalo na naslovnoj.

[quote=adis]Zvanični termin je 17.05.2008, nova zgrada ETF-a (mali amfiteatar); od 9-16h.

Džingl na radiju 202 početi će se vrtiti tamo negdje 07.05, ako imate kakvih ideja javite se ovdje ili na diskusija mailing listu.

btw, ima li ko kakvih ideja za majice?[/quote]
može li neka napomena dan prije na mailing listu, tipa Subjekt:alarmčić - sutra je “linux za sve” ili sms napomena :slight_smile:

@nidla: koristi RSS :slight_smile:

Obzirom da smo pričali na sastanku da onaj originalni Adisov post nema oblik zvanične najave (announcement), prebacujem ga u komentar a nova najava je sastavljena sa wikija:

[quote=adis]Nedavno smo ostvarili kontakt sa rajom sa radija 202 (moja malenkost je čak bila gost u jednoj emisiji).

Zainteresovani su da zajedno probamo organizirati jedan promo event, po profilu vrlo sličan “Linux za sve” manifestaciji koju smo organizovali 2005 godine u Villa parku. Za neupućene, to je kad se gomila geekova i onih koji to nisu skupi na jednom mjestu da bi razmijenili svoja Linux iskustva (ili nedostatak istih).
Hrana, piće i tehnički support besplatni!

Sastavio sam početni prijedlog programa:
http://wiki.linux.org.ba/Eventi/Linux_za_sve
Premda će teme biti relativno ozbiljne, pokušao sam malo oživiti nazive i opise stavki programa da ne budu previše dosadne.

Sve korekcije i nove/bolje ideje su dobrodošle, editujte wiki!
Ako želite držati prezentaciju, javite se, a nadam se da ste je počeli pisati još jučer…
Najavite dolazak! Prvih 100 ulaznica je besplatno :-D[/quote]

Jel mrsko ljudima koji su učlanjeni na razne forume (sarajevo-x, bihnet, info.ba, …) da tamo pošalju vijest o Linux za sve? Takođe kontaktirajte admine sajtova sa vijestima koje poznajete :slight_smile:
Zahvaljujemo.

ja sam postavio vec na forum islambosna.ba
http://www.islambosna.ba/forum/index.php?topic=7598.0
do sad je vijest procitalo 54 osobe… :slight_smile:

evo ja sam postavio na forumu FIT-a…
http://cs.fit.ba/forums/thread/103792.aspx
nadam se da nije problem sto sam samo odradio copy/paste adisovog posta…

Sutra u 14h će na radiju 202 biti još jedna živa emisija posvećena Linuxu i ovom našem eventu.

Ko ne može slušat 93.1MHZ FM, ima i streaming.

Objavljeno na bihforum.com

[quote=adis]Sutra u 14h će na radiju 202 biti još jedna živa emisija posvećena Linuxu i ovom našem eventu.

Ko ne može slušat 93.1MHZ FM, ima i streaming.[/quote]
haj nek neko snima?

ja sam stavio na bihnet forum (oko 66 pregleda) i na freezona forum :smiley: oko 10 pregleda :smiley:

moze li link ?

Joj striminga i djavola svake sekunde prekida :evil:

Ako neko želi da pomogne u organizaciji događaja, možete doći ranije - u 9:00 sati jer će trebati raspakovati računare, iskonfigurisati, instalirati Linuxe itd.

Evo ja sam snimio , samo nije od pocetka , mozda sam 2-3 minute zakasnio.Pa ako neko hoce mogu postaviti.

[quote=adis]Sutra u 14h će na radiju 202 biti još jedna živa emisija posvećena Linuxu i ovom našem eventu.

Ko ne može slušat 93.1MHZ FM, ima i streaming.[/quote]
Lol džingl :lol:

dajte ba, ja danas na poslu trka-frka nije mi ni naumpalo :slight_smile:

ima li taj snimak? haj postavite negdje…

Poceo sam upload na rapidshare.com , pa kad bude gotovo postavit cu link