Ljetni Univerzitet Tuzla - Seminar "Linux kao alternativa" (7-9. 7.)

EESTEC & IEEE studentske sekcije Fakulteta Elektrotehnike, u okviru Ljetnog Univerziteta u Tuzli, prave prvi zajednički projekat - seminar pod nazivom “LINUX kao alternativa”.

Vise informacija o ovom seminaru mozete procitati na sljedecem linku:
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/viewnewnews.php?id=17449

Sa obzirom da su i clanovi ULKBiH-a prijavljeni kao predavaci, te da je seminar odlicna prilika da se cuju neke nove stvari vezane za Linux operativni sistem ali i business sa njim, uopce nebi bilo lose da se pojavimo u velikom broju .)

Ma …

Jel mogu NE studenti prisustovati tom događaju?

to bi bila prava sramota (da samo studenti “budu prisutni”).

linux nije studentska …kalica

uh… da sam ja otisao da predajem, tema bi bila … sta ne raditi pri podesavanju linuxa :smiley:

E ovo je baš super, samo napred raja! Kažite kako je prošlo (vidim zadnji dan je bio danas)
Usput, strana imena baš zvuče fancy, lol, ono :
"12:00 Linux as a Router
Lecturers: Orłowski Mateusz and Sędkowski Wiktor "

Pro :slight_smile:

Nego nebil se neko sjetio da postavi prezentacije negdje na webu da i mi smrtnici sto nismo bili mozemo vidjet?

cega,
11:15 Instalation of LINUX OS
Lecturer: Nadin Dizdarevic

??? :smiley:

Ma imam ja snimljeno, samo trebam zakacit prikacit :slight_smile:

Pa zakachi vishe :smiley:

Ovo sam snimo sa telefona, druga stvar ovo su Nadim i Mirza, Adis-a cu morat da razdvojim nekako il nesto. Na YouTube je previse a G Video mi ga uspori nesto. Tako budite razumljivi dok ja taj avidemux i 101 njegovu “dependencie” na slackware 12.0 :slight_smile:

On je edukativan :slight_smile:

Nadim
http://www.youtube.com/watch?v=3E58Yx9SlzY

Mirza
http://www.youtube.com/watch?v=h3Ko4S3Ce_E

Bice kasnije jos ovo ono.

Ja sam po običaju previše pričao :smiley: (sastaviću tokom sedmice jedan mali esej …)

Inače je bilo super. Cool event. A cure i dečki su se pravo iskazali, svaka čast na gostoprimstvu. Kad dobijem na lutriji vodim vas sve na more :wink:

Al je lijepo prico :slight_smile:

Mozda zato sto je Brief linux history kod njega je:

Unix
BSD
Gnu/Linux
KDE
Gnome
Slackware 12.0 (na ovo samo potrosi po sata :))
:slight_smile:

zar nije Nadin ?

Hm, evo i rijec od organizatora, sjebali smo 8.000 KM, racune vam nesmijem ni pokazati.
Ako ko ima neki interesantan projekt koji bi radio sa Fakultetom elektrotehnike nek mi se javi, naime promjenili smo politiku u potpunosti.

Adise ima DVD sa slikama kod mene, trebao si ostati i nedelju i ponedeljak.

Evo, ovako, neki ljudi koji su bili a vrijede (Tuzla)

dr.Amer Hasanovic (doktorat u USA, najbolji rad IEEE-a Kanade za 2007 godinu, covjek koji je promjenio Fakultet elektrotehnike i nacin studiranja iz korijena )

dr. Seudin Kasumovic (covjek koji je radio za njemacku vojsku pretrazivac koji je usvojen kao njihov oficijelni. Ludak za C, ima svojih algoritama patentiranih vise nego citava BiH)

Kristijan Smiljanic (znamo ga po vicevi.net, Federalnom zavodu za zaposljavanje, kralj za delphi i php, malo ga je bolest zajebala ali se drzi).

Sergej Kasumovic (Jedan od glavnih razvijaca ASTERISKA, njegovu verziju ASTERISKA su pokupovali neki od vodecih univerziteta u USA).

Bilo je jos ljudi, u svakom slucaju sve je bilo besplatno, ljudi su bili u Hotelu Bristol, puni pansion, ruckovi po restoranima, privatne zabave i more cuge, karting, izleti, pa da vidimo ko ce tako sta organzovati (plus trajalo je 5 dana).

Zato ljudi javite se da napravimo jos sta.

Zelim da demantujem sledece navode:

  • Jos uvijek nemam titulu ‘Dr.’.
  • Nisam nikada radio direktno ili indirektno za njemacku vojsku.
  • Pravio sam algoritme za pretrazivanje ali nemam namjeru da ih patentiram.

Seudin Kasumovic

LOL, imamo i netočne navode.

Može li se kako doći do slika? (ftp ili čak snail mail)

[quote=seudin]Zelim da demantujem sledece navode:

  • Jos uvijek nemam titulu ‘Dr.’.
  • Nisam nikada radio direktno ili indirektno za njemacku vojsku.
  • Pravio sam algoritme za pretrazivanje ali nemam namjeru da ih patentiram.

Seudin Kasumovic[/quote]
Svaka cast. Bar neko govori sta je i kako je, a ne i sta se provali to je tako.

Zato ljudi javite se da napravimo jos sta.
Preporuka za buduce projekte: barem mjesec dana prije neceg ovakvog objavite prijem aplikacija (forum/mailing lista) kako ne bi bilo sve u 5 minuta. Zenicani su kvalitetan primjer :slight_smile: