Mandiva Powerpack 2010

Ljudi isplatili se ovo uzeti? Kakva je razlika u odnosu na Mandrivu free, nije valjda taj neki support najveca prednost.

Ja sam skinuo powerpack 2009.1 naravno piratski sa rapid share-a. U odnosu na 2010 free (koji sad imam) tamo je bilo sledece:

  • Sa programom codeina dobijes jedan besplatan codec (cini mi se mp3). Taj prog. imas i na free mandrivi ali nemas nista da skines besplatno.
  • Imas vec instaliranu cedegu ali naravno moras imati premium account da bi mogao da igras igre. Znaci ko na free kad instaliras cedegu a nemas premium account (znaci nikakva prednost)
  • Powerpack mi je prepoznao wireless karticu sam, dok sam na free morao da instaliram sam drivere.

To je ono sto sam ja uocio za jedan dan. Takodje kolege sa foruma su me savjetovale nesto vezano za to pa mozes da pogledas ovo:

http://www2.mandriva.com/linux/which/

Sve iste drivere imaš na Mandriva One livecd-u.

Kada sam jutros instalirao Mandrivu free 2010 (x64 dvd) imao sam sve drivere(lan,wifi,zvuk…), osim nvidia drivera, čak su mi i avi fajlovi radili bez codeca… Ja mislio da ću morati instalirati codece i drivere za sve :stuck_out_tongue: