Mass storage in Debian

Pozdrav imam jedan problem.

Kupio sam Sony Xperia Z i kada ga prikljucim preko USB porta nece da ocita mass storage nego ocita samo dio za instaliranje drivera ali taj je exe.

Da napomenem da u Windowsu bez problema otvori mass storage i mogu pristupiti svim dokumentima.

NIje mi jasno zasto u Debianu wezzy nece da otvori.

[quote=Winchester]Pozdrav imam jedan problem.

Kupio sam Sony Xperia Z i kada ga prikljucim preko USB porta nece da ocita mass storage nego ocita samo dio za instaliranje drivera ali taj je exe.

Da napomenem da u Windowsu bez problema otvori mass storage i mogu pristupiti svim dokumentima.

NIje mi jasno zasto u Debianu wezzy nece da otvori.[/quote]

Ja mislim da je problem u tome sto Android koristi MTP protokol koji jos uvijek nije implementiran do kraja na dosta distribucija, ovako sam ja problem rijesio sa svojim HTC One, vjerujem da je slicno sa Debian i Sony XZ…

http://www.skenderovic.com/2013/07/how-to-connect-your-htc-one-to-fedora.html

Ja sam čak koristio i adb shell za kopiranje datoteka, situacija sa MTP je veoma iritantna.

Alternativno, možeš koristiti ES File Explorer (SFTP podrška!), svakako je zgodnije bez petljanja sa kablovima :smiley:

Ako imas CM, pokusaj u Settings/Storage pa klikni meni tipku pa idi na USB Computer Connection, tu mozes birat MTP, PTP i Mass storage… Ako vozis stock, pokusaj mozda radi

ubuntu 13.10 sada mtp radi out of the box

Bravo ubuntu, nek openSuse to radi jos odavno:D

[quote=nedim.bfo][quote=Winchester]Pozdrav imam jedan problem.

Kupio sam Sony Xperia Z i kada ga prikljucim preko USB porta nece da ocita mass storage nego ocita samo dio za instaliranje drivera ali taj je exe.

Da napomenem da u Windowsu bez problema otvori mass storage i mogu pristupiti svim dokumentima.

NIje mi jasno zasto u Debianu wezzy nece da otvori.[/quote]

Ja mislim da je problem u tome sto Android koristi MTP protokol koji jos uvijek nije implementiran do kraja na dosta distribucija, ovako sam ja problem rijesio sa svojim HTC One, vjerujem da je slicno sa Debian i Sony XZ…

http://www.skenderovic.com/2013/07/how-to-connect-your-htc-one-to-fedora.html[/quote]

Uraadio sam tako sada ga ocita znaci pise sony mass storage ali nezeli da ga otvori
s tim sto ova prva linija koda tj instaliranje mtp-a nije funkcionisala nornalno u debianu sam to pokusao preko aptitude da instaliram ali nakon toga izbaci mi slijedeci kod

Couldn’t find any package whose name or description matched "fuse-libs"
Couldn’t find package “libmtp”. However, the following
packages contain “libmtp” in their name:
libmtp9 libmtp-common libmtp-dbg libmtp-dev libmtp-doc libmtp-runtime
Couldn’t find any package whose name or description matched "simple-mtpfs"
Couldn’t find any package whose name or description matched "fuse-libs"
Couldn’t find package “libmtp”. However, the following
packages contain “libmtp” in their name:
libmtp9 libmtp-common libmtp-dbg libmtp-dev libmtp-doc libmtp-runtime
Couldn’t find any package whose name or description matched "simple-mtpfs"
No packages will be installed, upgraded, or removed.
0 packages upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded.
Need to get 0 B of archives. After unpacking 0 B will be used.

Pa sma ja naso na debianovoj stranici za mtp ali nakon toga mi je pokazalo da je vec na sistemu ima mtp

Ja na Archu koristim gmtp