Munin - razlicite verzije servera i klijenta

Vozdra,

da li je neko mozda imao situaciju gdje je Munin server na verziji 2.0.x a Munin client na verziji 1.2.x?
Da li su u ovom slucaju server i klijent kompatibilni? Moze li ovo fercerati?

Imam server na ubuntuu koji je 2.0.6 i klijente na SuSe Enterprise Linuxu 10 koji su 1.2.5 i nikako da natjeram to da radi.

Ovo sam slucajno rijesio :).

Dakle, problem nije u razlici izmedju server i klijent verzije nego u necemu drugom. S obzirom da imam bruku servera na kojima bi munin trebao da radi monitoring, instalirao sam .rpm munin-node, verzija 1.2.5.1 za SELS 10, i na nekim serverima je proradilo bez problema. Na nekim drugim opet ne. A identicni serveri. Moram se sutra zaroviti i pogledati u cemu se ti serveri razlikuju.

Uglavnom, munin server 2.0.6.1 bez problema vidi munin-node 1.2.5.1.

Ako nadjem rjesenje i za ove servere dje munin ne vidi nodove, napisem.

Onaj…
Problem nije ni postojao.
Firewall. Rjeseno sve.

Ti se vazda fino ispricas sa sobom :smiley:

:smiley: :smiley: :smiley:

I ja sam primjetio.

Ja to naj volim :smiley:

Covjek ima problem - postavi pitanje.
Covjek rijesi problem - postavi rjesenje.
Covjek se isprica sa sobom bolje nego sto bi sa drugim :smiley:

Ja u pravilu zaključim da ako imam neki problem, a) rješenje je prvi hit na googlu, b) duže će mi trebati da sastavim smislen post na forumu nego da ga riješim, c) rješenja nema i glup sam što uopšte pitam.

Iz mog iskustva mjesta gdje treba trazit rjesenja su google i stackoverflow familija stranica (serverfault,…). Stack Overflow mi je jedna od drazih strana na ovom internetu.

A vidi, naravno da sam prvo googleao i pogledao ne sam prvi hit nego sigurno prve dvije-tri strance. Ja kad imam problem uvijek prvo guglam. Ali ako ne nadjem rjesenje u nekom razumnom vremenu, obavezno postavim i pitanje na forumu. Sto ne znaci da cu sad sjediti i cekati da neko nesto odgovori. Desi se cesto da sam pronadjem rjesenje prije nego bilo ko nesto odgovori (kao recimo u ovom slucaju), ali se zna desiti i da rjesenje nadjem ovdje.

U svakom slucaju, ne boli da postavim temu i pitanje i ovdje.