Nemogucnost konektovanja na bezicnu mrezu

Instaliran je novi Ubuntu i sve je ok radilo do danas a nista novo nije nabaceno,dakle nikakav update ili program.Jednostavno nece na mrezu da se konektuje.Ako promijenim usb port,onda se konektuje ali nema izlaza na net.I ako onda rucno diskonektujem,pa pokusam ponovo connect,nece opet da se nakaci na mrezu.Napominjem da je sve bilo ok a i na windowsu sve uredno radi.Moze pomoc ljudotine?
Ovo je bezicna kartica sa realtekovim chipsetom: http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WN723N

Jesi li probala sa nekim drugim Network managerom?

Ma nisam jbg probacu sa wicd
EDIT:
Ista stvar,isti simptomi.Nadje mreze,skenira,ali nece da se konektuje.Nakon toga,sve mreze nestanu i vise nista ne moze da nadje.:frowning:
Pravo bezze,sve radilo i sad bad:(

Vidim da masa raje ima problem sa wireless-om na 12.04.Izgleda da ima nesto veze sa opcijama vezanim za power/standby i ostale karafeke.Uglavnom,sad mi misteriozno radi,ali ako je recimo konektovan neko izvjesno vrijeme a ja nista ne radim,tj ne koristim internet,ne diskonektuje se nego samo nema vise izlaz na net.Onda opet moram reconnect,ali nekada nece ni da diskonektuje,nego moram karticu izvaditi i ponovo ustekati.Nadam se da ce rijesiti ovo uskoro sa nekim update-om.Bas bezze.Btw pogledala sam da li kartica podrzava kao power save mod ali ne podrzava i pise da je taj mod iskljucen,tako da ne bi trebala sama da ulazi u power save mod,dakle nije do toga.

UPDATE: evo sta se sad desava.Dakle,cim nekoliko minuta nista ne radim na netu,dakle ako nema protoka na mrezi,kartica samo smrzne,dakle konektovan je na moju mrezu,ali nestane internet konekcije a i ne reaguje uopste na komande diskonektovanja ono gore desno kod sata ako kliknem na disconnect.Moram karticu vaditi svaki put i ponovo je staviti da se konektuje ponovo.
A ako probam u tom momentu kada se to desi da kucam u terminal “sudo /etc/init.d/networking restart” i terminal samo zaledi tj. nista se ne desava u njemu.

[quote=mladapartizanka81]Vidim da masa raje ima problem sa wireless-om na 12.04.Izgleda da ima nesto veze sa opcijama vezanim za power/standby i ostale karafeke.Uglavnom,sad mi misteriozno radi,ali ako je recimo konektovan neko izvjesno vrijeme a ja nista ne radim,tj ne koristim internet,ne diskonektuje se nego samo nema vise izlaz na net.Onda opet moram reconnect,ali nekada nece ni da diskonektuje,nego moram karticu izvaditi i ponovo ustekati.Nadam se da ce rijesiti ovo uskoro sa nekim update-om.Bas bezze.Btw pogledala sam da li kartica podrzava kao power save mod ali ne podrzava i pise da je taj mod iskljucen,tako da ne bi trebala sama da ulazi u power save mod,dakle nije do toga.

UPDATE: evo sta se sad desava.Dakle,cim nekoliko minuta nista ne radim na netu,dakle ako nema protoka na mrezi,kartica samo smrzne,dakle konektovan je na moju mrezu,ali nestane internet konekcije a i ne reaguje uopste na komande diskonektovanja ono gore desno kod sata ako kliknem na disconnect.Moram karticu vaditi svaki put i ponovo je staviti da se konektuje ponovo.
A ako probam u tom momentu kada se to desi da kucam u terminal “sudo /etc/init.d/networking restart” i terminal samo zaledi tj. nista se ne desava u njemu.[/quote]

probaj umjesto restarta network managera, fizičkog vađenja kartice da uradiš reload modula te kartice

npr. skontaš koji je modul preko connection information

onda:
sudo rmmod rt73usb
sudo modprobe rt73usb

i malo sačekaš

p.s.

btw. ima li šta u logovima?

Probala sam ovo tvoje Nidla ali nece onda da se konektuje ponovo na mrezu.Koje logove da pogledam?Je li ovo iz /var/log/dmesg/ ??Ako je to mogu ovdje da ih postam da vidis jer za mene je to spanska selendra :slight_smile:
Definitivno mislim da ovo ima veze sa dns-om,bar tako na dr forumima govore.Jos da kazem da je ovo 64bit distro instaliran.Na routeru mi je namjesteno da se koriste open dns adrese,a isto tako za svih 5 uredjaja koji se spajaju na net su u ruteru rezervisane 5 ip adresa u dhcp-u.Probala sam rucno dodati u postavkama mreze na ubuntu-u adrese ali ista situacija.

EDIT:Nidla,da li moze biti do usb porta da joj ne odgovaraju?Kada recimo istekam iz prednjih portova i stavim na one ozada na kucistu koji su direktno na ploci,onda se shit desava.Evo bila u prodavnici i vratila se,sve ok.Imam neta.A kad prebacim na zadnje portove,onda se cudne stvari desavaju.Nece da konektuje,onda nestane bezicna mreza totalno,cak i kada resetujem zaglavi na ubuntu logu i nece da reboot uradi.

[quote=mladapartizanka81]Probala sam ovo tvoje Nidla ali nece onda da se konektuje ponovo na mrezu.Koje logove da pogledam?Je li ovo iz /var/log/dmesg/ ??Ako je to mogu ovdje da ih postam da vidis jer za mene je to spanska selendra :slight_smile:
Definitivno mislim da ovo ima veze sa dns-om,bar tako na dr forumima govore.Jos da kazem da je ovo 64bit distro instaliran.Na routeru mi je namjesteno da se koriste open dns adrese,a isto tako za svih 5 uredjaja koji se spajaju na net su u ruteru rezervisane 5 ip adresa u dhcp-u.Probala sam rucno dodati u postavkama mreze na ubuntu-u adrese ali ista situacija.
http://img191.imageshack.us/img191/4921/snimakekranasa201205120.png

EDIT:Nidla,da li moze biti do usb porta da joj ne odgovaraju?Kada recimo istekam iz prednjih portova i stavim na one ozada na kucistu koji su direktno na ploci,onda se shit desava.Evo bila u prodavnici i vratila se,sve ok.Imam neta.A kad prebacim na zadnje portove,onda se cudne stvari desavaju.Nece da konektuje,onda nestane bezicna mreza totalno,cak i kada resetujem zaglavi na ubuntu logu i nece da reboot uradi.[/quote]

ne znam fakat, ovo je neki bot-ovsko generički savjet… a ja bi na tvom mjestu probao i386 verziju da se riješiš dilema

sudo tail -f /var/log/syslog

dodaj ovaj dns (pogledaj kod mene na slici), meni se znalo desiti da router zakucava, tj. dns na routeru, i onda sam mu za sva vremena stavio google-ov dns (8.8.8.8) tako da mi klijenti dobijaju taj dns a ne IP adresu routera

znači to imaš onu opciju da staviš IP na DHCP a dns ostaviš manual

jah i kad ti padne internet, probaj pingati po IP adresi, npr:

ping 8.8.8.8

ili

traceroute 8.8.8.8

pa ćeš vidjeti gdje je kvar

ako ti prolazi ping do 8.8.8.8 onda ti je internet ok, ali ti nije resolvanje kako treba -> ne radi DNS, ako je to slučaj stavljanjem četiri osmice to bi trebalo da riješi problem

p.s.
ali opet ne kontam ti kad ištekaš karticu opet ti radi, onda to ne bi trebalo imati veze sa dnsom na routeru, nejse probaj i386 sa PAE kernelom ako ovo ne proradi

Ovako,i prije nego si predlozio da stavim 32bitni vec sam to uradila ali ista stvar.Cak nisam ni update nikakav instalirala,opet se desilo.Do usb porta nije sigurno.Sto se rutera tice u mom ruteru su namjesteni vec open dns serveri(208.67.222.222 i 208.67.220.220),dakle rucno stavljeni tako da svi klijenti odmah dobijaju te dns-ove.Takodjer,u dhcp postavkama rutera stavljeno je samo 5 ip adresa u opsegu da se dodijeli,i svakom klijentu je zasebno po mac adresi dodijeljen stalni ip,tj rucno sam svakom klijentu dodijelila u ruteru ip,i uvijek su isti, a idu u rasponu od 192.168.1.100-192.168.1.105.
Postacu ove logove sto si rekao.Nisam kuci trenutno,pa kad dodjem postam to,a kad net izgubim pingacu svoje dns-ove pa cu reci sta bude.

EDIT: evo loga koji si trazio

May 13 12:11:32 tufnica rsyslogd: [origin software="rsyslogd" swVersion="5.8.6" x-pid="813" x-info="http://www.rsyslog.com"] rsyslogd was HUPed May 13 12:11:32 tufnica rsyslogd: [origin software="rsyslogd" swVersion="5.8.6" x-pid="813" x-info="http://www.rsyslog.com"] rsyslogd was HUPed May 13 12:11:34 tufnica AptDaemon.Worker: INFO: Processing transaction /org/debian/apt/transaction/f489b32f9ba943f28c3b09add1cebf45 May 13 12:11:34 tufnica AptDaemon.Worker: INFO: Finished transaction /org/debian/apt/transaction/1d751235d4154cb2b832211a57b075e7 May 13 12:11:34 tufnica AptDaemon.Worker: INFO: Committing packages: dbus.Array([dbus.String(u'gconf-editor')], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([], signature=dbus.Signature('s')) May 13 12:11:34 tufnica dbus[780]: [system] Activating service name='org.debian.AptXapianIndex' (using servicehelper) May 13 12:11:35 tufnica dbus[780]: [system] Successfully activated service 'org.debian.AptXapianIndex' May 13 12:11:35 tufnica AptDaemon.Worker: INFO: Finished transaction /org/debian/apt/transaction/f489b32f9ba943f28c3b09add1cebf45 May 13 12:11:41 tufnica anacron[950]: Job `cron.daily' terminated May 13 12:11:45 tufnica AptDaemon: INFO: CommitPackages() was called: dbus.Array([dbus.String(u'flashplugin-installer')], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([dbus.String(u'')], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([dbus.String(u'')], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([dbus.String(u'')], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([dbus.String(u'')], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([dbus.String(u'')], signature=dbus.Signature('s')) May 13 12:11:45 tufnica AptDaemon.Trans: INFO: Queuing transaction /org/debian/apt/transaction/e31ef4b3dc8f4d2ab6ea9730fafbdb27 May 13 12:11:45 tufnica AptDaemon.Worker: INFO: Simulating trans: /org/debian/apt/transaction/e31ef4b3dc8f4d2ab6ea9730fafbdb27 May 13 12:11:46 tufnica AptDaemon.Worker: INFO: Committing packages: dbus.Array([dbus.String(u'flashplugin-installer')], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([], signature=dbus.Signature('s')) May 13 12:11:47 tufnica AptDaemon.Worker: INFO: Processing transaction /org/debian/apt/transaction/e31ef4b3dc8f4d2ab6ea9730fafbdb27 May 13 12:11:55 tufnica anacron[950]: Job `cron.monthly' started May 13 12:11:56 tufnica anacron[950]: Job `cron.monthly' terminated May 13 12:11:56 tufnica anacron[950]: Normal exit (2 jobs run) May 13 12:11:56 tufnica anacron[3247]: Updated timestamp for job `cron.monthly' to 2012-05-13 May 13 12:12:29 tufnica AptDaemon.Worker: INFO: Finished transaction /org/debian/apt/transaction/e31ef4b3dc8f4d2ab6ea9730fafbdb27 May 13 12:12:32 tufnica AptDaemon: INFO: CommitPackages() was called: dbus.Array([dbus.String(u'gconf-editor')], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([dbus.String(u'')], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([dbus.String(u'')], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([dbus.String(u'')], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([dbus.String(u'')], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([dbus.String(u'')], signature=dbus.Signature('s')) May 13 12:12:32 tufnica AptDaemon.Trans: INFO: Queuing transaction /org/debian/apt/transaction/e7c881c4b4264a4cb3292635ae3ddaa9 May 13 12:12:32 tufnica AptDaemon.Worker: INFO: Simulating trans: /org/debian/apt/transaction/e7c881c4b4264a4cb3292635ae3ddaa9 May 13 12:12:33 tufnica AptDaemon.Worker: INFO: Committing packages: dbus.Array([dbus.String(u'gconf-editor')], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([], signature=dbus.Signature('s')), dbus.Array([], signature=dbus.Signature('s')) May 13 12:12:34 tufnica AptDaemon.Worker: INFO: Processing transaction /org/debian/apt/transaction/e7c881c4b4264a4cb3292635ae3ddaa9 May 13 12:12:40 tufnica dbus[780]: [system] Reloaded configuration May 13 12:12:49 dbus[780]: last message repeated 3 times May 13 12:12:49 tufnica AptDaemon.Worker: INFO: Finished transaction /org/debian/apt/transaction/e7c881c4b4264a4cb3292635ae3ddaa9 May 13 12:13:49 tufnica AptDaemon.PackageKit: INFO: Initializing PackageKit transaction May 13 12:13:49 tufnica AptDaemon.Worker: INFO: Simulating trans: /org/debian/apt/transaction/fec799fc301147db906e71bca4c71191 May 13 12:13:49 tufnica AptDaemon.Worker: INFO: Processing transaction /org/debian/apt/transaction/fec799fc301147db906e71bca4c71191 May 13 12:13:49 tufnica AptDaemon.PackageKit: INFO: Get updates() May 13 12:13:50 tufnica AptDaemon.Worker: INFO: Finished transaction /org/debian/apt/transaction/fec799fc301147db906e71bca4c71191 May 13 12:17:01 tufnica CRON[4171]: (root) CMD ( cd / && run-parts --report /etc/cron.hourly)
Jos mi nije net poremetilo,cekam pa da pingam:)) A jel ti log trebam poslati nakon sto se ovo desi sa netom ili???

Prepao se tebe NIdla pa nece:)) Radi jos net,za cudo Bozije.Haj kad se desi i ako se desi javim sta bude sa pingom.Ja mislim da je problem samo do resolve-anja adresa.Meni se cini da sam jednom i pingala google i da je prolazilo,ali ne sjecam se.
Vidjecemo

filtriraj po nm

sudo tail -f /var/log/syslog|grep -i networkmanager

cat /var/log/syslog|grep -i networkmanager > zaforum.txt

:slight_smile:

mada i ja bi googlao to što pronađem sumnjivo u logu

ma ja u tom razdoblju da eventualno vidiš jel šta javio nm oko prekida konekcije.

btw ako imaš i drugih mašina probaj takođe s njih pingati 8.8.8.8, takođe sa ove problematične ubuntu mašine probaj pingati svoj router po ip adresi

nisam istraživao ovo ali u logovima kada sam parsirao vidjeh da ima i ovo, s tim što kod mene radi, ali znači da može imati možda neke veze i sa tim:

NetworkManager[962]: disable requested (sleeping: no enabled: yes)

p.s.

napravi neku skripticu koja će se pokretati prilikom bootanja koja će konstantno raditi ping i tako neće zaspati :slight_smile:

[quote=nidla]nisam istraživao ovo ali u logovima kada sam parsirao vidjeh da ima i ovo, s tim što kod mene radi, ali znači da može imati možda neke veze i sa tim:

NetworkManager[962]: disable requested (sleeping: no enabled: yes)

p.s.

napravi neku skripticu koja će se pokretati prilikom bootanja koja će konstantno raditi ping i tako neće zaspati :)[/quote]
Ma ne znam ti ja to bolan,nisam ja ti,hakeru :))

[quote=mladapartizanka81][quote=nidla]nisam istraživao ovo ali u logovima kada sam parsirao vidjeh da ima i ovo, s tim što kod mene radi, ali znači da može imati možda neke veze i sa tim:

NetworkManager[962]: disable requested (sleeping: no enabled: yes)

p.s.

napravi neku skripticu koja će se pokretati prilikom bootanja koja će konstantno raditi ping i tako neće zaspati :)[/quote]
Ma ne znam ti ja to bolan,nisam ja ti,hakeru :))[/quote]

ma ništa, nisam ja :slight_smile: ali ima ovdje hakera :wink:

Nidla,jos nije prekinuo:).Ja djubreta majko mila.Mozda je update sta ispravio?Vidjela sam na listi update-a da je bio i network manager!?

hehe, ne znam