Novi PC

Krenuo sam u slaganje novog PC i trebam malu pomoć.

Konfiguracija na koju sam se odlučio sastoji se od
Matična ploča ASUS M5A78L-M LX
Procesor AMD Phenom II X6 1090T BOX Black Edition
memorija 8 gb
1 TB disk

Zapeo sam oko napajanja i grafičke

Koju grafiču da uzmem do nekih 500 kn (ne treba za nikakve igrice) ali mi je bitno da ima drivera i da sve to uredno radi na GNOME 3?
Koje napajanje da uzmem za tu konfiguraciju Bitno da je tihi rad i kad se optereti ( kada pokrenem 4 mašine na KVM …)?

Hvala na svakom korisnom predlogu

I sta ovo ima sa Red Hat/Fedora/CentOS ?

Na tom stroju bi se vrila fedora 15 / 64

radice svaka. Za te potrebe jednako dobru podrsku daju opensource i proprietary driveri, s tim da ako hoces punu 3D akceleraciju instaliras ove druge, za nvidiu to su noveau, za ati su fglrx. Inace i opensource ce dobro obavljati posao. Ja imam ati hd3000 integrisanu na ploci i jedino sto sam na fedori trebao nastimati je rezolucija.

Ja imam matičnu Gigabyte MA78LM-US2H sa integriranom ati 3000. Probao sam instalirati po ovim uputama http://www.fedoraforum.org/forum/showthread.php?t=262634 ali sam sada zgubio GNOME 3?
Kada hoću instalirati PAE kernels
i yum install kmod-catalyst-PAE xorg-x11-drv-catalyst-libs.i686 xorg-x11-drv-catalyst
javi [quote]Loaded plugins: langpacks, presto, refresh-packagekit
Setting up Install Process
No package kmod-catalyst-PAE available.
Package xorg-x11-drv-catalyst-libs-11.9-1.fc15.i686 already installed and latest version
Package xorg-x11-drv-catalyst-11.9-1.fc15.x86_64 already installed and latest version
Nothing to do[/quote]
Da li tebi radi gnome3 i ako da može pomoć kako da osposobim GNOME 3?