Opensuse instalacija problem

Pozz svima.

Krenuo sam da instaliram opensuse 11.04 i uvijek mi dodje do odredjenog dijela instalacije,i stane.Pogledajte:

Znate kako da ovo popravim? :smiley:

da li si siguran da zelis LVM ?
lvm-Logical volume management

[quote=pingvin]da li si siguran da zelis LVM ?
lvm-Logical volume management[/quote]
Isao sam partition based.

[quote=Irfo][quote=pingvin]da li si siguran da zelis LVM ?
lvm-Logical volume management[/quote]
Isao sam partition based.[/quote]
idi expert partitioning i potamani sve particije, napravi svojim rukama :slight_smile:

[quote=nidla][quote=Irfo][quote=pingvin]da li si siguran da zelis LVM ?
lvm-Logical volume management[/quote]
Isao sam partition based.[/quote]
idi expert partitioning i potamani sve particije, napravi svojim rukama :)[/quote]
pokusavao sam ja i to,ali opet isti problem

Sa cega instaliras? Ostecen medijum?

Instaliram sa CD,uglavnom,Live CD xD

Medijum nije ostecen :stuck_out_tongue:

Evo npr. Fedoru instaliram bez problema xD

Ja sve instaliram preko usb stika. Imas odlican program koji se zove unetbootin, koji ti od iso slike pravi bootabilan stik. Probaj ti ipak drugi cd. Ako, nista, bar se brze instalira preko stika :slight_smile:

Probati cu preko usb stika :smiley:

[quote=Irfo][quote=nidla][quote=Irfo]
Isao sam partition based.[/quote]
idi expert partitioning i potamani sve particije, napravi svojim rukama :)[/quote]
pokusavao sam ja i to,ali opet isti problem[/quote]
ma nije to dobro potamanjeno :slight_smile:

pokreni ubuntu live cd, imaĆĄ onaj alat disk utility, pa to zgaziĆĄ, napraviĆĄ nove particije i suse samo upotrijebi te (prilikom instaacije odabereĆĄ te particije i kaĆŸeĆĄ da ih samo formatira - nemoj niĆĄta kreirati)

[quote=nidla][quote=Irfo][quote=nidla]
idi expert partitioning i potamani sve particije, napravi svojim rukama :)[/quote]
pokusavao sam ja i to,ali opet isti problem[/quote]
ma nije to dobro potamanjeno :slight_smile:

pokreni ubuntu live cd, imaĆĄ onaj alat disk utility, pa to zgaziĆĄ, napraviĆĄ nove particije i suse samo upotrijebi te (prilikom instaacije odabereĆĄ te particije i kaĆŸeĆĄ da ih samo formatira - nemoj niĆĄta kreirati)[/quote]
Dobio si PM,odgovori xD

Rijesio sam problem,instalirao opensuse,hvala svima :smiley:

Nidla brate, dobro je paricionisanje i sa ponudama iz opensusea, mada, je jednostavniej svakako sa ubuntuovog alata. Deơavala mi se da sa CD nikako nisam mogao instalirati ubuntu i to par verzija, zadnjih, dok sa DVD sve prolazi, isto je i sa stikom bilo. Dok ne zaplivah na googlu i vidjeh da nisam usamljen, haman pa uobičajeno.

Irfo uĆŸivaj u OpenSuseu :slight_smile:

OK, kako to inace ovdje kazu, napisi kako si rijesio zbog drugih ljudi ako naidju na isti problem. Pozz