Pacman

??? Na arch forumu kazu pacman-key --init al traje previse

:: Import PGP key EC133BAD, "Angel Vel??squez <angvp@archlinux.org>", created 2011-04-19? [Y/n] y
error: python2-cairo: key "42A1DB15EC133BAD" is unknown
:: Import PGP key EC133BAD, "Angel Vel??squez <angvp@archlinux.org>", created 2011-04-19? [Y/n] y

Moras raditi nesto cpu intensive dok generira key zbog entropije.

1080p pr0n ? :smiley:

Evo da ne otvaram novu temu postaviti cu jos koje pitanje na ovu
Instalirao sam na laptop Arch i GNOME 3, eh sada sve super fino, ali kada bootam arch prvo ide u console login pa nakon 2-3 sekunde prebaci se na gdm login i to mi pravo da vam kazem ide na zivce, pa ako neko ima rjesenje…
Druga stvar instalirao sam malo usminkaninji BURG boot manager (fork GRUB2) sa malo vise tema, ja imam laptop sa 17" ekranom pa rezolucije koje ponudi BURG su malo nategnute 800x600 1024x768 i tako to, imal neki nacin da se to rasiri na recimo 1440x900 ??
Treca stvar je da na GNOME 3 nemogu uci u system settings, ni na network settings, jednostavno se ne pale, kada odem na search i kucam settings nema system settings, nezz jel to bug u gnome 3.4 ili nesto drugo

Bio bi zahvalan kad bi neko odgovorio na ovo

  1. Stavi “@” ispred daemona u /etc/rc.conf, ako nece stavi GDM startup u /etc/inittab (vec imas sve napisano samo uncomment) a ukloni ga iz daemona, ako i to nece disablaj agetty na tty0. :smiley:

  2. Pogledaj Burg runtime shortcuts za resolution change, ako nema vece rezolucije onda vjerovatno i ne moze prikazati istu.

  3. Pokreni te aplikacije iz terminala i vidi output.

  1. Sredio, Hvala…
  2. Sredjujem
  3. Too care :D, skonto da mi fali gnome-control-center paket skroz ona budala od pacmana ga nije instalirala :smiley: