Pine

Igram se malo sa citanjem email-ova u Pine-u. Uspio sam nekako pokrenuti ga (hvala Mirza ;)) ali me sada interesuje, ako je neko koristio i/ili korsti Pine, par “cakica”:

  • kako da refresh listu email-ova? Za sada novi email dobijem jeido ako ga ugasim i ponovo aktiviram - sto svakako nije bas najispravnija solucija :smiley:
  • mogu li se aktivirati boje pa da neke dijelove imam u bojama (bar 8 boja :))
  • kada markiram neki email za brisanje (D) kako da “refresh list” pa da navedeni email nestane sa liste tj. da se prebaci u Trash?
  • kako da neki email prebacim u neki drugi folder (foldere sam vec napravio)? a na ovo pitanje se nadovrezuje sljedece: kako da grupu email-ova prebacim u drugi folder?

trazio sam vec neke odgovore na http://www.washington.edu/pine/ ali nisam nasao nista (da budem iskren - nisam bas ni “kopao preduboko” :)).

Hvala za svaku pomoc!

-afan

[quote=afan]Igram se malo sa citanjem email-ova u Pine-u. Uspio sam nekako pokrenuti ga (hvala Mirza ;)) ali me sada interesuje, ako je neko koristio i/ili korsti Pine, par “cakica”:

  • kako da refresh listu email-ova? Za sada novi email dobijem jeido ako ga ugasim i ponovo aktiviram - sto svakako nije bas najispravnija solucija :smiley:
  • mogu li se aktivirati boje pa da neke dijelove imam u bojama (bar 8 boja :))
  • kada markiram neki email za brisanje (D) kako da “refresh list” pa da navedeni email nestane sa liste tj. da se prebaci u Trash?
  • kako da neki email prebacim u neki drugi folder (foldere sam vec napravio)? a na ovo pitanje se nadovrezuje sljedece: kako da grupu email-ova prebacim u drugi folder?

trazio sam vec neke odgovore na http://www.washington.edu/pine/ ali nisam nasao nista (da budem iskren - nisam bas ni “kopao preduboko” :)).

Hvala za svaku pomoc!

-afan[/quote]
U medjuvermenu sam nasao odgoovre na neke stvari:

  • brisanje: prvo se sa D “oznace” emailovi koje hocu da brisem a onda ih sa X (eXpinge - koje ime?!?) brisem sve zajedno
  • refresh: ne moram da izlazim iz programa nego je “dovoljno” da izadjem iz Inbox-a u bilo koji drugi folder i da se vratim. ovo je nesto bolje ali jos uvijek mislim da ima “ispravan” nacin.
  • dod’o sam boje - ma bolan “mali malion” komandi samo su na drugoj stranici i moraju se posebno otvoriti
  • prebacivanje u druge foldere - jos nisam odgonetno. :smiley: