Pokretanje BHLD-a zakocilo

Nakon sto ucita sve one djidje midje :smiley: , trebala bi se pojaviti slika gdje se ucitava kde, ali nece. Monitor mi samo izbaci poruku "Out of range"
Koliko sam ja upratio postavke monitora su iste koje koristim za winxp,win98, suse9.0
Monitor je e-yama lcd. Kartica nvidia riva tnt2, 512mb rama,ā€¦

Pokusavao sam u expert modu, ali isti fazon na kraju.

Hvala

Probaj se igrati sa opcijama xvrefresh i xhrefresh
http://www.linux.org.ba/bhld/bhld/docs/cheatcodes.html
Naravno tačne vrijednosti ovise od tipa monitora. Obično ih možeÅ” pročitati negdje na poleđini.

Najlakse ti je d aodes na web site od proizvodjaca i pogledas sve vrijednosti na monitoru koje su, kao kolko Hrz i KHz, horizontalna i vertikalna vrijednost, te to fino zapises.
Kada pokreces linux, imas opciju gdje mozes da upises u konzoli xf86conf ili xf86config te upises te vrijednosti manuelno.
Tako ces da rijeses svoj problem.
Ili sve ponovo reinstaliras i probas da nastimas u x-u prilikom instalacije gdje mozes i da probas kako to izgleda.

Tako bih ja uradio, jarane.

Pozdravi od

Dine.

:))) rijec je o BHLD-u ako se ne varam ā€¦ koji se bazira na knoppixu i Haris.ba ga nije instalirao nego pokretao :))

Ja ne zamjerim :slight_smile: , Dino je imao najbolju namjeru.
Ma potjeracu ja njega nekako (BHLD). Firma koja je napravila monitor nema web stranicu na engleskom :smiley: , u dokumentaciji monitora ni mukajet. Nego najvjerovatnije ce biti loto dok ne pogodim koji mu odnos odgovara.

Hvala svima na odgovorima

Bolje ti je da instaliras, nema problema i 100% je brzeā€¦

Ah Ŕto volim kad neko nakon godinu odgovori na pitanje i to onda veoma konkretno.

:wink: 8) :lol:

EmX, imaŔ li svoju web-stranicu ? Hajde javi nam gdje se može saznati viŔe o tebi ?