[POMOC] Kako napraviti 2 konekcije(int+free) na Mandrivi 2010

Dakle,znam napraviti jednu ali kako drugu napraviti tj zanima me koji je konfiguracijski fajl u pitanju(nesto kao onaj “dsl-provider” u ubuntu linuxu) i gdje mu je lokacija?Ili ako neko moze da mi step-by-step objasni fino.Dakle kako ako imas 2 onda pozivas svaku od njih?
Hvala lijepa

EDIT: Mislim da je isto u etc/ppp/peers konkretnije ovaj “ppp0” vjerovatno a sta sad,kako dalje?

Princip je jednostavan. Kreiraju se dvije ppp konekcije, jedna će napraviti “default route”, druga ne.
Ova prva će služiti za izlazak na internet, a ručno ćemo dodati route za drugi slučaj.

Pretpostavimo da koristimo rp-pppoe:

pppoe-start /etc/ppp/pppoe-freezona.conf pppoe-start /etc/ppp/pppoe.conf (ovo je default, tako da tehnički i ne treba ime conf datoteke)
Ako sve radi i fercera, treba još dodati route za neke public IP na free zoni.

(10.1.0.1 je peer za free zona ppp konekciju)

Meni je generalno uspijevalo samo prvo konekcija na free zonu, pa druga ppp konekcija. Nemam uključenu opciju “više istovremenih konekcija”.

Thank uuu:-)

kako uključiti wirelles na mandrivi 2010…inače koristim adsl ,ali na poslu preko xp uhvatim neke slobodne mreže,što preko mandrive ne znam kako…ako neko zna molim u detalje,pošto sa ja , stručnjak, …hvala unaprijed…

Jedan od lakših načina:

  • desni klik na ikonu sa mrežom u panelu, Configure Network
  • izaberi wireless, Next
  • izaberi neku mrežu (bilo koju, kasnije će to biti lako promijeniti), Next
  • omogući korisnicima da konfigurišu mrežu
    Nakon što završiš ovaj wizard, na desnom kliku ćeš imati podmeni “Wireless networks” kroz koji možeš mijenjati mreže, podešavati sigurnosne parametre itd.