"Poplavili" mi Movie Player i VLC?

Koristim VLC. Cak mi je i setovan kao glavni za otvaranje video fajlova. Medjutim, desi se nekad da kada double-click neki vido fajl (misli da je slucaj kada pokusam otvoriti wmv fajl) da umjesto VLC-ja video se otvori u Movie Player-u. To i nie neki problem sto su boje u MP totalno obrnute. ljudi k’o iz Avatar-a - svi plavi. Al’ ni to nije glavni problem. Galvni problem je sto ak obilo sta otvorim u MP nakon toga mi i VLC “poplavi”? i jedini nacin da “popravim” stvar je da restartam kompjuter.

imal’ neko ideja tsa bi moglo biti?

Ako je gnome, haj’ probaj pročačkati gstreamer-properties.

[quote=afan]Koristim VLC. Cak mi je i setovan kao glavni za otvaranje video fajlova. Medjutim, desi se nekad da kada double-click neki vido fajl (misli da je slucaj kada pokusam otvoriti wmv fajl) da umjesto VLC-ja video se otvori u Movie Player-u. To i nie neki problem sto su boje u MP totalno obrnute. ljudi k’o iz Avatar-a - svi plavi. Al’ ni to nije glavni problem. Galvni problem je sto ak obilo sta otvorim u MP nakon toga mi i VLC “poplavi”? i jedini nacin da “popravim” stvar je da restartam kompjuter.

imal’ neko ideja tsa bi moglo biti?[/quote]
obriši totem, to je najbolje :slight_smile:

[quote=nidla][quote=afan]Koristim VLC. Cak mi je i setovan kao glavni za otvaranje video fajlova. Medjutim, desi se nekad da kada double-click neki vido fajl (misli da je slucaj kada pokusam otvoriti wmv fajl) da umjesto VLC-ja video se otvori u Movie Player-u. To i nie neki problem sto su boje u MP totalno obrnute. ljudi k’o iz Avatar-a - svi plavi. Al’ ni to nije glavni problem. Galvni problem je sto ak obilo sta otvorim u MP nakon toga mi i VLC “poplavi”? i jedini nacin da “popravim” stvar je da restartam kompjuter.

imal’ neko ideja tsa bi moglo biti?[/quote]
obriši totem, to je najbolje :)[/quote]
kakve veze ima totem sa VLC i MP?

[quote=afan][quote=nidla][quote=afan]Koristim VLC. Cak mi je i setovan kao glavni za otvaranje video fajlova. Medjutim, desi se nekad da kada double-click neki vido fajl (misli da je slucaj kada pokusam otvoriti wmv fajl) da umjesto VLC-ja video se otvori u Movie Player-u. To i nie neki problem sto su boje u MP totalno obrnute. ljudi k’o iz Avatar-a - svi plavi. Al’ ni to nije glavni problem. Galvni problem je sto ak obilo sta otvorim u MP nakon toga mi i VLC “poplavi”? i jedini nacin da “popravim” stvar je da restartam kompjuter.

imal’ neko ideja tsa bi moglo biti?[/quote]
obriši totem, to je najbolje :)[/quote]
kakve veze ima totem sa VLC i MP?[/quote]
tehnološki višak :wink:

nasao sam ovo:
/usr/bin/gstreamer-properties
/usr/share/omf/gstreamer-properties
/usr/share/gstreamer-properties
/usr/share/gnome/help-langpack/gstreamer-properties
/usr/share/gnome/help/gstreamer-properties
/usr/share/omf-langpack/gstreamer-properties

“otvorio” par i ne vidim nista korisno??? haj’ malo podupri…
:slight_smile:

upisi u terminal gstreamer-properties

Ovo što wizz reče: ukucaj gstreamer-properties, imaš “Video” tab, pogledaj možeš li šta uštimati tamo. Sjećam se na Ubuntu da sam imao problem sa tim bojama (doduše, uglavnom je “zelenjelo”, ne “plavilo”), ali je promjena postavki u gstreamer-properties riješila stvar. Druga opcija je da vidiš da li će uklanjanje Totema riješiti stvar (ili zamjena “običnog” sa totem-xine).

[quote]aldin@home:~/Downloads/totem-2.30.2$ ./configure --enable-xine
configure: WARNING: unrecognized options: --enable-xine[/quote]
ovo više ne fercera ni na hardway?

[quote]aldin@home:~/Downloads$ tar xf totem-2.26.5.tar.gz
aldin@home:~/Downloads$ cd totem-2.26.5/
aldin@home:~/Downloads/totem-2.26.5$ ./configure --enable-xine
checking for a BSD-compatible install… /usr/bin/install -c
checking whether build environment is sane… yes[/quote]

nista. i dalje sve isto :frowning:

[quote=nidla][quote=afan]Koristim VLC. Cak mi je i setovan kao glavni za otvaranje video fajlova. Medjutim, desi se nekad da kada double-click neki vido fajl (misli da je slucaj kada pokusam otvoriti wmv fajl) da umjesto VLC-ja video se otvori u Movie Player-u. To i nie neki problem sto su boje u MP totalno obrnute. ljudi k’o iz Avatar-a - svi plavi. Al’ ni to nije glavni problem. Galvni problem je sto ak obilo sta otvorim u MP nakon toga mi i VLC “poplavi”? i jedini nacin da “popravim” stvar je da restartam kompjuter.

imal’ neko ideja tsa bi moglo biti?[/quote]
obriši totem, to je najbolje :)[/quote]
'bes budalu. posto ga ne koristim tako nisam ni znao da je Movie Player u stvari TOTEM Movie Player :smiley:
sad sam tek upalio. poslije 2 dana. dobro prolazno vrijeme…

sve mmi se cini da ce tako i biti. :wink:

probaj ugasiti efekte (ako su ukljuceni)

nisam ukljucivao nikakve efekte. mako postoji koji to su oni osnovni, sto su ukljuceni tokom instalacije.

ako koristis kojim slucajem nvidia graficku karticu i njihove drivere, imas alat nvidia-settings gdje se podesavanja boja mogu vratiti na defaultne postavke. ja sam tako izlazio na kraj sa slicnim problemom.

http://www.linuxzasve.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=4233
http://www.linuxzasve.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=5199