Preporuka za dobar PDF sw

Pozdrav,

Evo vec vise dana trazim jednostavan pdf alat za brisanje stranica. Isprobao sam puno alata, a problem mi se desi kada editujem dokument u pdf, i exportujem novokreirani dokument, onda kada ga konvertujem u Calibru i prebacim ga na e-reader poremete mi se pasusi teksta na početnim stranama. Neke stranice u pdf-u su mi nepotrebne, pa ih brisem. Zbog toga trazim takav softver koji kad obrise stranicu i kad kreiram dokument bez te stranice, bude ok, ali ocigledno drugacije poveze dijelove izmedju te rupe u dokumentu, sto se tek vidi kad ga konvertujete u mobi ili neki drugi format potreban za e-reader.

Ako mi neko moze preporucit neki softver za brisanje strana u pdf-u pa da isprobam i s njim kako se ponasa, jer sam dosat isprobao stvarno puno alata.

http://www.google.ba/search?q=linux+edit+pdf

ja dosta koristim pdshuffler, možeš brisat, crop-ovat i rotirat stranice, sve radi ok osim ako je pdf zaključan onda možda pomogne pdfsam, ili u najgorem slučaju gimp, kad kao output dobijaš png file. tu je i pdf mod nekad ga koristim kad ovi drugi zaribaju al ima neki bug vidi prazne strane tamo gdje ih nema tak da budi oprezan. ima ih još al ja koristim samo ova tri.
e sad za kalibre sam čuo da more konvertovat razne formate jedan u drugi, ono što bi mene konkretno zanimalo je da li može konvertovat djvu, epub ili mobi fajlove u pdf, kako to ide i kako na kraju ispadne??

Calibre moze stvarno konvertovat more formata, ukljucujuci epub, mobi u pdf, ja doduse koristim obrnuti smjer konverzije jer pdf-ove trebam prebacit u citljiv format u e-readeru a to znaci da prilikom zumanja nemam efekat slike kao s pdf-om, da mi se dio zoomira, nego da se tekst prilagodjava radnoj povrsini u slucaju uvecanja fonta. Konverzija je generalno ok, medjutim moj problem je bio rezanje dijelova knjige u pdf-u, a nakon toga konverzija, i u tom slucaju to nije bilo uvijek najbolje. Pretpostavio sam da je to do alata koji pdf nakon izmjene sastavi na svoj nacin, sto se onda odrazi na konverziju u mobi u vidu setanja paragrafa teksta i sl. Sve ove alete koje si pomenuo sam koristio, hvala u svakom slucaju, interesovalo me samo slicno iskustvo da eventualno isprobam nesto od alata sto nisam.

meni baš treba obrnuto, imam neke knjige koji nisu u pdf-a a želio bih da ih printam, jednom sam probao da ih konvertujem sa calibre al nije išlo, pokazivao je da radi al je na kraju izbacio prazan folder. možda nisam dovljno čekao ili nešto zabagovalo…

[quote=Gelsomino]Pozdrav,

Evo vec vise dana trazim jednostavan pdf alat za brisanje stranica. Isprobao sam puno alata, a problem mi se desi kada editujem dokument u pdf, i exportujem novokreirani dokument, onda kada ga konvertujem u Calibru i prebacim ga na e-reader poremete mi se pasusi teksta na početnim stranama. Neke stranice u pdf-u su mi nepotrebne, pa ih brisem. Zbog toga trazim takav softver koji kad obrise stranicu i kad kreiram dokument bez te stranice, bude ok, ali ocigledno drugacije poveze dijelove izmedju te rupe u dokumentu, sto se tek vidi kad ga konvertujete u mobi ili neki drugi format potreban za e-reader.

Ako mi neko moze preporucit neki softver za brisanje strana u pdf-u pa da isprobam i s njim kako se ponasa, jer sam dosat isprobao stvarno puno alata.[/quote]
probaj printati stranice iz evince-a na ultra jednostavan način

možeš stavljati po želji redoslijed stranica koje hoćeš da “izrežeš” i isprintaš, zarezom nabrajaš, a minusom stavljaš “od do”

Nidla hvala za odgovor, jednostavno i kreativno, a čega se ne bi sjetio. :kul:

Isprobao sam, do sad najbolje paše što se tiče konverzije u reader, bolje nego pdf alati.

otkrio sam da i okular može konverovat epub u pdf (ako su instalirani okular-extra-backends). jedini je problem što okular ne prepoznaje slike u epub fajlovima. zna li neko možda kako ovome dohakati?i još jedno pitanje, šta bi mogao biti problem sa calibre, pa ne može da konvertuje epub u pdf? na nekim forumima vidim da mnogi imaju sličan problem, a opet u opcijama calibre nudi i pdf kao jedan od output fajlova. ima li neko iskustva sa ovim? evo šta mi izbacuje:

http://img853.imageshack.us/img853/2879/96669462.png

kad smo već kod ove tematike uz pomoć okulara možete i djvu fajlove vrlo jednostavno konvertovati u pdf. slike ostaju a i kvalit je isti. jedino kao djvu fajl nije standardnog formata dobijeni pdf će biti takav pa višak možete srezati u pdfshuffler-u.
znači calibre, zdra’o!