Problem sa domenom na Mandrivi 2009!

Pozdrav!
Od prije nekoliko dana na poslu koristim Linux Mandriva 2009 i sve je OK dok nisam pokušao da priđem nekom od računara na domenu.Pri kliku otvori šerovane foldere i traži username i pass…bez obzira šta se kuca svaki put ponovi autorizaciju…napominjem da su mi poznati svi nalozi na cijelom domenu tako da greška u username i pass…sigurno nije.
Na domenu radi šerovana konekcija i linux bez problema izlazi na net…samo je bilo potrebno kucati DNS i Gateway i sve radi baš fino.Dodijelio sam mu IP u domenskom opsegu i nema problema.
P.S. Šta može zamijeniti AutoCad na Mandrivi i gdje ga naći,Java na linux_u neophodna…sve u svemu velika frka a malo znanja o linuxu uopšte…kako dalje…HVALA!

[quote=b_branimir]Pozdrav!
Od prije nekoliko dana na poslu koristim Linux Mandriva 2009 i sve je OK dok nisam pokušao da priđem nekom od računara na domenu.Pri kliku otvori šerovane foldere i traži username i pass…bez obzira šta se kuca svaki put ponovi autorizaciju…napominjem da su mi poznati svi nalozi na cijelom domenu tako da greška u username i pass…sigurno nije.[/quote]
Moraš se logirati na domenu da bi ti radili domenski resursi (kao što su šerovani folderi). Ovo je jedan priručnik kako bi se to moglo uraditi:
http://wiki.mandriva.com/en/Docs/SysAdmin/Server/Samba/Member
Nisam našao bolji/lakši howto. U svakom slučaju mislim da na Mandrivi to nije baš najbolje riješeno, čini mi se da Suse i/ili Fedora mogu da prepoznaju domenski kontroler i odmah ti ponude da se logiraš na domenu.

Tako ti je domena podešena, a mogao si i zabraniti izlaz na net mašinama koje nisu logovane na domenu.

Ovisi za šta koristiš AutoCad, ima više aplikacija koje zamjenjuju neke elemente, neke od tih su komercijala.

Idi na Add/Remove Programs (ili kako se to već sada zove) i u pretragu kucaj “java”. Možeš instalirati java-1.6.0-openjdk ili java-1.6.0-sun da dobiješ original Javu sa Sun-ovog sajta. Inače, većina ljudi instalira i neke dodatne stvari npr. Tomcat ili Eclipse, pogledaj u kategoriji Development/Java s lijeve strane.