Problem sa login managerom

Potrebna pomoc!!!Prilikom skidanja KDE 4 nesto sam pobrkao tako da sada nema login manager(graphic),samo mogu da se logujem preko crnog ekrana.Imali sansi da to popravim?Ovakvu poruku mi daje prilikom otvaranja particije sa ubuntu 7.10
kinit:name_to_dev_t(/dev/disk/by/-uuvid/87096735…
kinit:No resume image,doing normal boot…:cry:
ako moze da se sta uradi bez brisanja i ponovog instalisanja molim za pomoc.

[quote=newinlinuxword]Potrebna pomoc!!!Prilikom skidanja KDE 4 nesto sam pobrkao tako da sada nema login manager(graphic),samo mogu da se logujem preko crnog ekrana.Imali sansi da to popravim?Ovakvu poruku mi daje prilikom otvaranja particije sa ubuntu 7.10
kinit:name_to_dev_t(/dev/disk/by/-uuvid/87096735…
kinit:No resume image,doing normal boot…:cry:
ako moze da se sta uradi bez brisanja i ponovog instalisanja molim za pomoc.[/quote]
HINTS:

1. startx
  2. /etc/X11/xorg.conf
  3. vesa

ps:
ovoa kinit poruka nije strašna, AFAIK :slight_smile:

Ta kinit poruka te samo obavjestava da nisi radio nikakav suspend sistema te ni resume image ne postoji (vjerovatno je swap particija u pitanju). Uglavnom, oko toga se ne moras brinuti, nije nikakva greska, sve je normalno.
Sto se tice tog grafickog login manager-a vjerovatno je nesto do konfiguracije X-a u pitanju, bilo bi fino jos podataka s tvoje strane, npr. koju graficku kartu koristis, koji su driveri i sl., a mozes i probati rekonfigurisati sa

Sretno! :slight_smile:

[quote]HINTS:

1. startx
  2. /etc/X11/xorg.conf
  3. vesa[/quote]
    ili (kao root):
  4. kdm
  5. gdm (ako vec nije uklonjen)

plus http://docs.kde.org/stable/en/kdebase-workspace/kdm/configuring-your-system-for-kdm.html kao dodatak kako namjestiti kdm da se dize prilikom boota.

Poruka greške se obično može naći u /var/log/Xorg.0.log (obrati pažnju na linije koje počinju sa (EE) ).

Problem je sa kdm, koristi gdm, na cetvorci ne radi kako treba :slight_smile:
sudo dpkg-reconfigure gdm