Problemi sa FF 6.0?

Da li jos neko ima problema sa Firefox 6.0? Vec 2 puta u zadnja 3 dana je poblentavila, uzme svih 100% CPU-a, blokira kopmjuter… Jedva je se kurtalisem…
:frowning:

stavi da acpi-shutdown ne pokrece shutdown nego killall firefox :smiley:

use Chrome / Chromium :smiley:

pa koristim Chrome, ali FF ima nekoliko meni jako dobrih Ad-ons a kojih ne ogu naci na Chormu :frowning:

[quot! Navuce me…

Nije u tome stvar da predjem na drugi browser. FF je super browser. Interesuje me samo da li je kod mene neki problem, ili 6.0 ima neki problem… Ili FF ima neki problem?

[quote=afan][quot! Navuce me…

Nije u tome stvar da predjem na drugi browser. FF je super browser. Interesuje me samo da li je kod mene neki problem, ili 6.0 ima neki problem… Ili FF ima neki problem?[/quote]
istrijebi flash

Zasto su sad cudni sa tim verzijama? Pokusavaju upratiti chrome? Ne vidim svrhu.

linux kernel versioning syndrome

koristiš li paketiranu ili .tgz verziju?

Nemam problem. Imao sam sa ranijim verzijama - uglavnom sa ADD-onovima.
Beta verzije koje se nude za download su po pravilu netestirane i pune rupa pa mu korisnici dođu ko zamorčići. Onaj ko ima iskustva u izradi softwera zna koliko je važno testirati softwer. Zamislite da se pojavi problem na programu koji recimo košta 100 000 dolarčića zelenih i to koji se još koristi u medicinske svrhe ? Što je besplatno to i puca često.

Moj savjet je ne žuriti i isključiti opciju auto update/upgrade. Razliku između recimo FF 5 i 6 vide uglavnom samo developeri - ako nije u pitanju neki veći pomak u dizajnu i funkcionalnosti a koliko vidim - nije

A odgovor na pitanje zašto žure leži u činjenici da bez obzira koliko FF bio besplatan i otvoren, radi se ipak o bjesomučnoj trci za tržišno učešće u kojoj ako staneš mrtav si. Tako je IE pregazio Netscape.

Meni FF6 radi bolje od FF5. Na FF5 sam povremeno, doduse vrlo rijetko imao problem sa desnik klikom. Pojavi se menu ali kada krenem kliknuti na bilo koju opciju u meniju, isti nestane. To mi se ne desava na FF6. Za sada se ponasa ok.

Vezano za FF meni - ja sam imao problem sa Ubutnu integrisanim menijem i klikanjem na isti. On dođe po defoltu pa se može fino iksljučiti i vratiti u FF okvir.Vremenom se sve popravi. Znači - bez žurbe.

Zvaničan odgovor je: pravilo je da se major verzija promijeni kada se promijeni API za ekstenzije tako da stare ekstenzije ne rade na novoj verziji, a u zadnje vrijeme su dosta čeprkali po tom apiju iz nekakvih sigurnosnih razloga.

To ti ne bih znao kasti… jednostavno, jos od 3. verzije, mi javi da je nova verzija out i da mogu napraviti upgrade i ja napravim “automatski” upgrade. On sve sam. Sto da mu se petljam u pos’o :smiley:

Zvaničan odgovor je: pravilo je da se major verzija promijeni kada se promijeni API za ekstenzije tako da stare ekstenzije ne rade na novoj verziji, a u zadnje vrijeme su dosta čeprkali po tom apiju iz nekakvih sigurnosnih razloga.[/quote]
moracu naci negdje FF5 - ne mijenjaj konja koji pobjedjuje :slight_smile:

To ti ne bih znao kasti… jednostavno, jos od 3. verzije, mi javi da je nova verzija out i da mogu napraviti upgrade i ja napravim “automatski” upgrade. On sve sam. Sto da mu se petljam u pos’o :D[/quote]
mislio sam jel instalirana npr preko apt-get, jel to FF koji dođe sa distribucijom, ili si skinuo firerfox sa mozilla.com pa nju koristiš

Najvjerovatnije je upgrade odrađen preko software-centra. Tako sam se ja zeznuo nekoliko puta - ne samo po pitanju FF. Jednostavno ne pročitam detaljno šta se nadograđuje ( a trebao bih) , već pustim sve u paketu.
Pa onda kasnije dobijam potvrde o nekompatibilnosti :slight_smile:
A što se tiče API-ja znam da je pitanje sigurnosti jedan od prioriteta FF u zadnjim verzijama pa je moguće da se tu svašta desi.

evo šta kažu

[quote]Are the Mozilla products perfect? No.

Are we passionate about security? Yes[/quote]

To ti ne bih znao kasti… jednostavno, jos od 3. verzije, mi javi da je nova verzija out i da mogu napraviti upgrade i ja napravim “automatski” upgrade. On sve sam. Sto da mu se petljam u pos’o :D[/quote]
mislio sam jel instalirana npr preko apt-get, jel to FF koji dođe sa distribucijom, ili si skinuo firerfox sa mozilla.com pa nju koristiš[/quote]
skinuta sa mozila.com

[quote=afan][quote=nidla][quote=afan]
To ti ne bih znao kasti… jednostavno, jos od 3. verzije, mi javi da je nova verzija out i da mogu napraviti upgrade i ja napravim “automatski” upgrade. On sve sam. Sto da mu se petljam u pos’o :D[/quote]
mislio sam jel instalirana npr preko apt-get, jel to FF koji dođe sa distribucijom, ili si skinuo firerfox sa mozilla.com pa nju koristiš[/quote]
skinuta sa mozila.com[/quote]
probaj onda vice versa - da koristiš onu što dođe uz distribuciju & arhitekturu

Firefox je FOSS app. tako da ovo nije off topic, premještam…