Program za video call u Linux MInt 12 umjest msn-a

pozdrav svima…novi sam ovdje i od prije 5-6 dana tek koristim Linux Mint 12, sve sam uspio instalirati, postaviti skripte i za printer, ali mi prokleti video poziv ne radi…testirao sam aMSN i daje mi da je konekcija iza firewall-a ili router-a…kako to namjestiti radi se o BIHnet-ovom Paradigm LTI 8411 uređaju-routeru (modemu ili šta li je već, slab sam sa hardverom) thanks in advance…

radi li ti na skype-u video?

Skype i Google Talk, MSN je svakako toliko los da ga uopce ne treba koristiti.

Skype za Linux radi relativno dobro (malko je buggy al prezivi se). Google Talk nisam testirao al sam cuo lijepe stvari o njemu (recimo da mozes ga koristit direktno iz browsera bez nekih aplikacija sa strane sto je fino).

Btw znali neko jos neku aplikaciju za msn video chat umjesto Amsn (koji mi ne prepoznaje kameru), napustio bi ja msn ali nemogu kad ga svi moji koriste. :frowning:

emesene

hvala na odgovorima…skype još nisam probao na linuxu, jer moji koriste vani msn, ali mislim da treba preći na bilo šta što podržava video call…elemneise Google Talk fercera samo između istih aplikacija, koliko znam…linux sve ima još samo video poziv i bio bi totalno superioran u odnosu na windows…i ovako je Linux Mint 12 futuristika za ovaj windows, definitivno sam za Linux…hvala svima na odgovorima…

@Dinko
Thnx, probati cu.

ovo radi na win, lin, mac platformi, i to iz browsera

http://www.google.com/chat/video