Qmake

Pokušao sam napraviti nešto u QT designeru (jedan primjer it helpa)

Kada sam završio kaže u shellu kucaj qmake …

Kada kucam qmake itd. kaže da qmake ne postoji??

Kako ga pokrenuti?

Da li su instalirani svi “devel” paketi za QT3
(npr. na SuSE-u su to “qt3-devel” i “qt-devel-tools”; a i na ostalim bi trebalo biti nešto slično).

Ako su instalirani, a opet ne možeš pokrenuti qmake najvjerovatnije nema linka

“/usr/bin/qmake” na /usr/lib/qt3/bin/qmake

a /usr/lib/qt3/bin direktorij vjerovatno nemaš u stazi ($PATH varijabli; niti treba da bude)

jah qmake mi je ovdje

/usr/lib/qt3/bin/qmake

i šta sada?!?

[1] - Mozes direktno izvrsiti qmake:

ili (sto je Adis spomenuo)

[2] - napraviti simbolicki link na njega u /usr/bin, nakon cega je dovoljno da kucas samo qmake (jer je /usr/bin obicno naveden u PATH varijabli):

bash$ su - Password: bash# ln -s /usr/lib/qt3/bin/qmake /usr/bin bash# exit bash$ qmake

tnx momci :slight_smile:

Čitam ovo i pitam se šta bi se desilo kada bi ovo moja nena čitala. Hehe.

zavisi . ako je zavolila Linux kao što sam ja, možda bi joj i bilo jasno :slight_smile:

To naše nene toliko interesuje kao što nas interesuje : kako zamijestiti tijesto za najukusniju pitu ?
bez varijable PATH se moze prezivjeti, al bez pite bogami tesko . Živjele nene !

[quote]To naše nene toliko interesuje kao što nas interesuje : kako zamijestiti tijesto za najukusniju pitu ?
bez varijable PATH se moze prezivjeti, al bez pite bogami tesko . Živjele nene ![/quote]

Posto u mojoj familiji s tatine strane postoji tajni familijarni recept za pite pomalo sam upucen u to. Vjerujte da to “kako zamijesitit tijesto” zavisi od mnogo faktora tipa godisnje doba, vlaznost zraka itd. itb. :)))

Napraviti pitu mnogo je teze nego kompajlirati kernel!!! :slight_smile: