[RIJESENO] IBM eServer xSeries 235 boot problem

Dobio sam ovaj server (polovan). Trebalo je da nabacima na njega u firmi endian firewall, medjutim ne mogu da bootam sa cd-a nikako. Endian CD je ispravan (radi na drugom racunaru).
Intel xeon je u pitanju, 2 GB rama, 4 HDD-a (SCSI).
Probao sam sledece:
U biosu prevrnuo sve i sto je vezano za boot order i sto nije.
Vadio scsi adapter.
Pokusao flesat bios (preko floppy-a), i ovo je donekle uspjelo (valjda je ovo bio samo update biosa jer je ostala ista verzija). Negdje sa i citao da flash moze rijesti problem kako je bios star, ver. 6.nesto.
Probao neki IBM cd za podesavanje servera.

Sve je ostalo isto.

Sistem se starta, prodje one sve informacije kad treba da se starta, zasvijetli i fdd i cd ali nista se ne desi, predje na boot sa mreze i onda izbaci onu IBM sliku veliku gdje je nacrtana disketa i pokazuje da se pritisne F1 (F1 ponovo vrti boot u krug).

Ne znam da li vazno ali na onim screeovima, dok se starta imam neku gresku: MPT boot ROM no supported devices found (neso vezano za SCSI)

Ima li neko iskustva sa IBM-om i sta ovde nije uredu?

[quote=boby]Dobio sam ovaj server (polovan). Trebalo je da nabacima na njega u firmi endian firewall, medjutim ne mogu da bootam sa cd-a nikako. Endian CD je ispravan (radi na drugom racunaru).
Intel xeon je u pitanju, 2 GB rama, 4 HDD-a (SCSI).
Probao sam sledece:
U biosu prevrnuo sve i sto je vezano za boot order i sto nije.
Vadio scsi adapter.
Pokusao flesat bios (preko floppy-a), i ovo je donekle uspjelo (valjda je ovo bio samo update biosa jer je ostala ista verzija). Negdje sa i citao da flash moze rijesti problem kako je bios star, ver. 6.nesto.
Probao neki IBM cd za podesavanje servera.

Sve je ostalo isto.

Sistem se starta, prodje one sve informacije kad treba da se starta, zasvijetli i fdd i cd ali nista se ne desi, predje na boot sa mreze i onda izbaci onu IBM sliku veliku gdje je nacrtana disketa i pokazuje da se pritisne F1 (F1 ponovo vrti boot u krug).

Ne znam da li vazno ali na onim screeovima, dok se starta imam neku gresku: MPT boot ROM no supported devices found (neso vezano za SCSI)

Ima li neko iskustva sa IBM-om i sta ovde nije uredu?[/quote]

pokusaj set to default postavke u BIOS-u … ili reset to default… tako nesta bi trebalo da ima… radi li neki drugi CD u tom serveru?

sretno

poz

CD drive je i bio problem. Samo nisam imao priliku da probam drugi…Jbg, bzz otvori temu.
Kad sam vec poceo o ovome, koristi li neko endian FW? Ne mogu ga instalirati na ovo cudo jer ne prepoznaje SCSI diskove.

[quote=boby]CD drive je i bio problem. Samo nisam imao priliku da probam drugi…Jbg, bzz otvori temu.
Kad sam vec poceo o ovome, koristi li neko endian FW? Ne mogu ga instalirati na ovo cudo jer ne prepoznaje SCSI diskove.[/quote]

pa pogledaj dali je taj tvoj MPT RAID Controller podrzan pod tim kernelom na toj fw distribuciji ?
a mozda ti diskove ne moze prepoznat jer nisi podesio sta zelis od njih u RAID BIOS-u ?

Konkretno za taj x235 uradi prvo flash BIOS-a na posljednji pa onda sve ostalo.
Ja imam isti takav i nije bilo sanse da se instalira linux na njega sa verzijom BIOS-a koja je bila u njemu.
Posalji mail na PP pa cu ti sutra poslati link. Treba ti i par disketa :slight_smile:

Dobra strana Endiana je što je baziran na CentOSu tako da u principu trebaš naći odgovarajuće RedHatove drajvere.

Rijeseno. Skinuo IBM boot CD sa IBM sajta, koji mi je promjenio BIOS na RAID kontroleru, sistemski BIOS, te ponudio konfiguraciju RAID kontrolera i diskova. Odradio to, i endian je tada prepoznao diskove. Tj. kao jedan disk jer je RAID 5.

Hvala svima.