[RIJESENO]Mandriva download pitanje?

Moze samo neko da mi ukratko pojasni koja od ovih verzija sa ovoga linka: ftp://ftp.bih.net.ba/pub/linux/mandriva/ treba da se skine?Mislim da treba da skinem ovaj prvi cd1 ili moram i cd2?Sta predstavljaju ustvari ovi cd1 i 2,a sta se radi sa ovim dvd-om?Dakle u cemu su razlike?Jeli i dvd instalacioni ili su na njemu samo paketi i sta je ovo “dual-arch”?
Dakle,ukratko,sta svaka od ovih 5 ponudjenih predstavlja.
Hvala na odgovorima.Pozz

DVD je standardni instalacioni DVD , jedan je 32bitni , drugi je 64bitni (X86_64).A za dual-arch mozes iz naziva skontati sta je :smiley:

mandriva-linux-free-2009-cd1-i586 mandriva-linux-free-2009-cd2-i586
Mandriva Linux Free 2009
(pure Free Software edition, no proprietary software/driver) - i da skinuti oba CD-a (mada mailim da je ovo verzija sa KDE i GNOME a imas i odvojeno po jedan CD za kde i gnome)

Mandriva Linux Free 2009 - za i586 i x86_64 arhitekture na jednom DLDVD-u

mandriva-linux-free-2009-dvd-i586 mandriva-linux-free-2009-dvd-x86_64
Mandriva Linux Free 2009 - za i586 i x86_64

E pa ovako, ne znam ni ja bas najbolje ali znam da bi ti najbolje bilo skinuti ovaj dvd-i586, to je kompletna mandriva, ova x86_64, to je 64-bitna, ako ti je takav procesor onda tu :slight_smile: e cd1 i cd2 su isto sto i ovaj dvd samo podijeljeni na cdove, to ti je dobro ako nemas DVD-ROM u racunaru :smiley: a dual-arch…blage veze nemam,al pretpotsavljam da se radi o dual architecture, znaci nesto kao live cd koji podrzava razlicite procesore, e pa ako sam pogrijesio, neka me neko ispravi :smiley: pozz

et dok sam pisao post, vec 2 niknuse

[quote=nedim.bfo]mandriva-linux-free-2009-cd1-i586 mandriva-linux-free-2009-cd2-i586
Mandriva Linux Free 2009
(pure Free Software edition, no proprietary software/driver) - i da skinuti oba CD-a (mada mailim da je ovo verzija sa KDE i GNOME a imas i odvojeno po jedan CD za kde i gnome)

Mandriva Linux Free 2009 - za i586 i x86_64 arhitekture na jednom DLDVD-u

mandriva-linux-free-2009-dvd-i586 mandriva-linux-free-2009-dvd-x86_64
Mandriva Linux Free 2009 - za i586 i x86_64[/quote]
Hvala vam.Kratko i jasno.Pozz.
BTW probala sam sve distribucije,naravno ubuntu je moja ljubav najveca,ali kako god okrenem,ne znam je li samo meni ali na ovoj mandrivi mi internet uzasno brz!Pici ko lud!Stranice se otvaraju trenutno a to nije slucaj ni sa jednom distribucijom koju sam probavala!Jos da napomenem da je pokrenuta sa cd-a,dakle live.Crko mi je hdd na laptopu pa na njemu saram sad jedan sad dr linux ali mandriva mi stvarno pici ko luda!

Kod mene je drugi slucaj, Mandriva je najsporija distribucija koju sam ikad probao :slight_smile: ali zato Slackware je najbrzi