[RIJEŠENO] mount NTFS

Evo moja prva tema, nakon korištenja ubuntu-a dugi niz godina, presao na Fedora-u, vecina stvari radila kako treba do update-a.
Nakon sto sam instalirao neki update vise nisam u mogucnosti da otvaram NTFS particije na disku, pa jel imao neko slican problem.
Hvala.

koja fedora, koji update?

cat /etc/redhat-relase
yum history (nabaci zadnji info koji ti pokaze da vidimo koji su paketi bilo updjetani)

daj malo vise informacija, npr kako izgleda layout hard diska fdisk -l /dev/hda ili sda ili tvoj disk na kojem je ntfs

onda koja ti se greska javlja kad pokusas to odraditi manualno?
mount /dev/X /mnt

btw. kristalne kugle su na ovom forumu ukinute odkako nas je smak svijeta promasao tako daj vise informacija ili . :slight_smile:

ako ti je windows na tom disku, i nisi ugasio ga kako treba, cesto se zna desiti da ga nece moci otvoriti dok to ne rijesis ponovnim paljenjem i gasenjem windowsa :smiley:

Agree. Desavalo se.

zar se nismo zdogovorili da kirstalne kugle nisu u modi, ja bih mogao navesti 5 miliona razloga zasto nefunkcionise a moze da bude nesto ljevo, ko ima problem nek se potrudi da ga sgoogla, ako i dalje neide nek ga opise detaljno i sigurno ce se srediti

Problem je rijesen,
a uzrokovan je novom opcijom u windows 8, hybrid Shutdown.
Ako se iskljuci onda nema nikakvih problema.

edit: moze lock :slight_smile:

U pravilu ne radimo lock nego dodajemo [RIJEŠENO] u topic