[RIJEŠENO] Povezivanje Samsung Galaxy S2 na 12.04

Pozdrav svima,
Nabavio sam Galaxy S2 mob, i pokušao ga povezati sa 12.04 preko mini-B USB kabla. Međutim uređaj nikako nije detektovan. Da li ga mogu povezati montiranjem na comp? I na koji način? Pokušao sam da u /dev pronađem uređaj, ali informacije nema.

A da li ukljucis USB Mode na telefonu?

Pokušao uključit, bez efekta. Pojavi se poruka “Connect USB cable to use mass storage”, i imam samo opciju Cancle, a nikakva konekcija nije uspostavljena. Pokušavao sam i vremenski šaltat varijante, npr. prvo uključim USB mode, pa uštekam kabal, ili uštekam prvo kabal, pa idem na USB mode itd.

Dafuq ?

Pazi, nakon sto skacis usb iskoci onaj hepek i odaberes storage opciju. Sistem ga prepozna kao usb storage and dec it.

Skopcaj telefon i opali dmesg…

Uh, ovo se zapetljalo. Uzeo sam drugi kabal. Oba su miniB-USB, ali sa drugim kablom prilikom ustekavanja pojavi se poruka: You have just inserted a digital audio player. Choose what applications to launch. Kad idem na folder opciju vidim sve foldere, ali sadrzaju ni jednog ne mogu pristupit. Evo sta Dmsg kaze:

e ne znam fakat šta je ovo, jesam li baš lucky guy pa mi radi ko podmazano.

evo ja imam galaxy 3, na njemu naštimam ovako:

Settings -> Applications -> Development -> USB Debugging [x]

Spojim se kablom na PC, sa Android “roletne” odaberem “USB Connected” -> Connect USB storage -> OK i onda mi iskoči audio/photo/folder popup.



Probao sam i sa debuging modom, isto se desava. Dodjem do slike koju si postavila gdje vidim foldere, ali ne mogu ih otvorit.

da ti nisi zasao u memoriju telefona ?

Provjeri samo kol’ko drive-ova ti prikaze u nautilus ili cemu vec i vidi jel’ to sdcard

Nemoze zaci u memoriju prilikom konekcije sa usb ako ne koristi ADB i ako mobitel nije rootan. Mozda si ukljucio u security encrypt whole sd card ???

Instaliraj drajvere za taj telefon preko ADB-a! :S Mozda je u tome problem! :S

Ma daj ti meni taj mob’, dacu ti ja drugi gdje radi storage bez problema :slight_smile:

:slight_smile:

može i uz doplatu

p.s.
jesi li probao sam drugom SD karticom, radi li ti na windowsu? jel koristiš onaj Kies nešta nešta

:slight_smile:

može i uz doplatu

p.s.
jesi li probao sam drugom SD karticom, radi li ti na windowsu? jel koristiš onaj Kies nešta nešta[/quote]

Ma na Windowsu radi što je najgore :frowning:

:slight_smile:

može i uz doplatu

p.s.
jesi li probao sam drugom SD karticom, radi li ti na windowsu? jel koristiš onaj Kies nešta nešta[/quote]

Ma na Windowsu radi što je najgore :([/quote]

prebaci negdje podatke pa formatiraj karticu

Ne vidjeh pitanje ranije o SD kartici. Nemam SD karticu. USB storage je upitanju. Kad se nakačim na Windows, bez problema detektuje strukturu i sadržaj foldera na USB storagu, a kad to uradim na Ubuntu 12.04 dođem do gore opisane situacije.

Well… to je phone storage :slight_smile:

System storage = 1.97 GB
USB storage = 11.50 GB
SD Card = nemam

Da ne bude zabune u pojmovima, a evo sad da se na temu vratim, nasao sam slican tread:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1959450

Covjeku se slicno desavalo, pa se ispostavilo da je do kabla. Medjutim meni je sumnjivo jer na Windowsu radi.

Skini android SDK i instaliraj ADB drivere

Tehnicki jeste, ali je ukupna memorija telefona podijeljena na “Phone internal storage” i “SD Card” koji se ponasa kao obicna SD kartica, a ako se ubaci jos i externa SD kartica ona se pojavi kao folder sa nazivom “external_sd” na “SD Card”.

Iako tehnicki jeste “Phone storage” normalno se ucitava prilikom povezivanja telefona putem kabla i odabira Mass storage opcije.

Mislim da ti je najbolji onaj prijedlog da prebacis podatke sa SD Card na racunar i probas formatirati tu memoriju u FAT32 pa ponovo pokusati povezati. Kod mene takodjer uredno povezuje i prikaze obe kartice (Samsung Galaxy + a povezujem ga na Linux Zorin).