[RIJESENO]Prikaz kursora misa

Ubuntu 10.04 instaliran,te instalirana tema za kursor i aktivirana.E sad,kursor se samo nekad prikazuje onako kako treba,na nekim povrsinama u browseru ili prilikom ucitavanja stranice ali je na desktopu defaultni.Zna li neko kako da to ispravim da bude onakav kakav treba da bude iz teme?Ono sto je interesantno jeste ako napravim ss desktopa na slici on bude takav iako je meni vidljiv kao defaultni!?!
Evo slike:
I recimo ipravo sada kada prelazim misom preko ove slike sto sam postavila on se promijeni u ovaj a cim sklonim mis sa ove slike vrati se na defaultni izgled.

Moze biti povezano i slicno sa ovim, tako da nidla ima ja mislim koristan savijet tamo!

http://forum.linux.org.ba/viewtopic.php?id=6644

[quote=mladapartizanka81]Ubuntu 10.04 instaliran,te instalirana tema za kursor i aktivirana.E sad,kursor se samo nekad prikazuje onako kako treba,na nekim povrsinama u browseru ili prilikom ucitavanja stranice ali je na desktopu defaultni.Zna li neko kako da to ispravim da bude onakav kakav treba da bude iz teme?Ono sto je interesantno jeste ako napravim ss desktopa na slici on bude takav iako je meni vidljiv kao defaultni!?!
Evo slike: http://img812.imageshack.us/img812/558/screenshotgo.png
I recimo ipravo sada kada prelazim misom preko ove slike sto sam postavila on se promijeni u ovaj a cim sklonim mis sa ove slike vrati se na defaultni izgled.[/quote]

sudo update-alternatives --config x-cursor-theme

logout

Nece Nidla uopste na listi nema ove moje teme sto koristim a ako izaberem neku drugu pa odradim logout,aktivira se ta ali se onda mijesa sa drugima,poludi totalno.Sad jedan sad drugi.Teme skinem sa gnomelook.org stranice u sekciji x11 mouse themes i instaliram normalno preko theme installera ono desnim klikom na desktom pa change desktop background pa na themes pa install.

te koje instaliraš stavlja u $HOME/.icons a ove koje updateuješ su u /usr/share/icons, e sad ne znam da li će raditi, mene je to nerviralo, pa sam skonto kako da mijenjam sa npr DMZ-White/DMZ-Black i onaj KDE-ov oxy set, probaj sa ubacivanjem tih kursora u /usr/… folder pa onda probaj da li će ih vidjeti

te koje instaliraš stavlja u $HOME/.icons a ove koje updateuješ su u /usr/share/icons, e sad ne znam da li će raditi, mene je to nerviralo, pa sam skonto kako da mijenjam sa npr DMZ-White/DMZ-Black i onaj KDE-ov oxy set, probaj sa ubacivanjem tih kursora u /usr/… folder pa onda probaj da li će ih vidjeti[/quote]
Znaci da sad ubacim u usr/share/icons ili…?.Ova tema je tako cool i tako bi volila da radi:-(

EDIT:Evo ubacila u usr/share/icons i ne vidi opet.Izbaci samo ovo:

0 /usr/share/icons/DMZ-White/cursor.theme 50 auto mode
1 /etc/X11/cursors/core.theme 30 manual mode
2 /etc/X11/cursors/handhelds.theme 20 manual mode
3 /etc/X11/cursors/redglass.theme 20 manual mode
4 /etc/X11/cursors/whiteglass.theme 20 manual mode
*5 /usr/share/icons/DMZ-Black/cursor.theme 30 manual mode
6 /usr/share/icons/DMZ-White/cursor.theme 50 manual mode

A ova se tema zove “Eclipse”
Ono sto sam primijetila je da ovim temama sto su custom ne mogu mijenjati velicinu kursora

ja sam ti dao hint, ne znam ni ja taj tvoj slučaj (imao sam sličnu situaciju), probaj ovo:

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1508389&page=2

p.s.
znači probaj ovo što su pisali na linku iznad, a generalno imaš ovaj fol sa alternatives, malo zagooglaj šta je to i kako radi, ako ne upali ovaj fol s linka

Nidlaaaaaaaa,big THANK UUUUU!!!
Evo sta je pomoglo:

sudo gedit /usr/share/icons/default/index.theme

“[Icon Theme]
Inherits=Eclipse”

Umjesto Eclipse stajalo je DMZ-Black.Samo zamijenila,pa logout i login i to je to(ili naravno “compiz --replace” umjesto logout).Radi.Hvala jos jednom

Naravno rjesenje je na linku koji si postavio.

[quote=mladapartizanka81]Nidlaaaaaaaa,big THANK UUUUU!!!
Evo sta je pomoglo:

sudo gedit /usr/share/icons/default/index.theme

“[Icon Theme]
Inherits=Eclipse”

Umjesto Eclipse stajalo je DMZ-Black.Samo zamijenila,pa logout i login i to je to(ili naravno “compiz --replace” umjesto logout).Radi.Hvala jos jednom

Naravno rjesenje je na linku koji si postavio.[/quote]

super, drago mi je da sam bio od pomoći, koliko toliko :slight_smile:

Btw,ne bas vezano za ovaj problem,ali nesto slicno,a da ne otvaram temu novu.
Je li vam se desavalo da nekada na laptopu vam zaledi lijevi klik misa a da touchpad normalno radi??Znaci mis ne radi lijevi klik i onda kada malo dirnem touchpad on proradi opet.Ovo mi se cesto desava.Sad sam touchpad skroz iskljucila pa cu vidjeti hoce li se opet desavati.Kao da je neki konflikt pa ne mogu zajedno biti i jedan i drugi!?