[RIJEŠENO] Protok ADSL saobracaja (na Mint Glorii)

pozdrav ljudi, ev me, novi sam ovdje, ispricavam se ako vec negdje postoji tema. evo kako vidite, koristim Mint 7 Gloriu i interesuje me jel’ moguce kako nastelovati da mogu pratiti protok saobracaja dok sam na internetu (ono kolko sam trenutno megabajta potrosio itd), ma znate, ono kao u windowsu dole kad se klikne na ona dva mala kompjutercica u desnom donjem uglu. hvala unaprijed :slight_smile:

pise u dnu opisa za interface koliko je prometa proletilo kad upises u terminal ifconfig. trazis sljedecu liniju na interfaceu koji koristis za net:
RX bytes:69854402 (66.6 MiB) TX bytes:3599079910 (3.3 GiB)
u mene je posto koristim wireless wlan0 u tebe bi mogao biti jos i eth0 ili eth1

Pa imas fino da dodas na panel “hardware monitor” ili si jos bolje skini “firestarter” i imaces fin pregled potrosenog saobracaja.

Pa imas fino da dodas na panel “hardware monitor” ili si jos bolje skini “firestarter” i imaces fin pregled potrosenog saobracaja.[/quote]
e hvala puno! :slight_smile: jbg ja sam jos novi na ovome tako da mi treba pokoji savjet, al eto, stelim se pomalo :wink:

eh evo ga, uspio sam nastelovati. hvala vam ljudi :wink:

System -> Administration -> Network Tools (Na ubuntu 9.10, vjerovatno ima i na Mint-u)

ima ima, stavio sam :slight_smile:

(donji desni ugao) :wink: