Sarajlija Alvin Abdagić počinje raditi za Google

Viđao sam čovjeka na faxu

http://bit.ly/1dm6u4C

[quote=nidla]Viđao sam čovjeka na faxu

http://bit.ly/1dm6u4C[/quote]

woow koji famozitet , kako bi bilo tek skandalozno da ja dam na javnost da sam odbio Googlovu ponudu da vodim belgijski odjel zaduzenih za odrzavanje servera i okoline, cak nisam ni aplicirao kod njih, “goglin coik” za jevropu me sam kontaktirao

u sustini placaju malo ili tuzno za napuhanog giganta, razgovori se vode u vise navrata gdje vas dobro iznatezu, kad vam tehnicki nemogu nista pocnu pucati shumanove teoreme (ili ti nepostojece dubioze da vas dovedu u stanje frke)
kao i mnogi na zapadu pate od nedostatka strucne snage i Alvin kojem zelim svu srecu u karijeri sigurno nebi bio jedini kada bi se vise raje prijavilo, meni licno gogol je odguglao svoje jos od samog svog postanka.

“Čitav radni prostor je koncipiran tako da podstiče kreativnost i efikasnost” …grohotom ali bas grohotom…navlakusa proste prirode, stave ti korpicu voca, dadnu neki sendivic pride, postave neku fitens spravicu i stolni fudbal …a vi na to odgovarate radom i po 20 sati dnveno i mjenjate zivot za rad…ma zaje…

radije bi valjo sibice nego da me gogol valja

Hm…sta je sad tacno od svega?

Da li je “dobro” raditi za google, ili je samo zvucno: “radim za google”.

[quote=boby]Hm…sta je sad tacno od svega?

Da li je “dobro” raditi za google, ili je samo zvucno: “radim za google”.[/quote]

nikad ne grizi ruku koja te hrani :slight_smile:
…po meni da sam na pocetku IT karijere i da hocu da se ispalim svaki bi mi posao dobro dosao i tad sigurno nebi bio zagrizeni moralista ili antigoglista, ovako samo jedni u nizu za koje kazem: no fuc… way

Alvinu sretno, ali kao sto die7 rece, ni Google nije vise kao sto je nekad bio. Nesluzbeno, onih 20% vremena za slobodne projekte su ukinuti, svugdje se prozeo koorporativni mentalitet a ako niste Rob Pike ili Ken Thompson, tesko da mozete raditi na necemu sto volite; cak je i python autoru (Guido V.R.) dosadilo i covjek je presao u Dropbox. I da, Microsoft, Intel, Adobe itd. su uvijek bolje placali nego Google…

Money is evil … Šala mala.

Neise, svaka čast za Alvina i za sve naše drage bosance koji rade u velikim IT firmama. Ovakva uspješna priča može ohrabriti i omogućiti drugim mladim ljudima da ostvare svoj san i da rade za neku veliku svjetsku kompaniju.

Šta do sada imamo? Google, Facebook, Amazon, RedHat, …?

@die7 da to nije kiselo grožđe :slight_smile: u svakom slučaju, nekome je čast raditi u Googlu a nekome ispod časti, a platu neka svako sebi pregovara.

Mislim da je u svakom slucaju za bosnu dobro kad vec ljudi idu da idu i u takve kompanije nego u osiguravajuce kuce i slicne mind numbing kompanije. Cestitam covjeku. Nek’ ode - vidi kako je - lakse ce mu se biti zaposliti dalje kada ima u CV-u godinu dana rada u googleu nego godinu dana rada u mikrokreditnoj organizaciji …

Potpisujem.

Ovo… većini ljudi koje sretnem san je zaposliti se u banci :s

Auhhhh;

Žena mi radi u banci, gužva je tamo prava i mobing vlada. Ne stoje više bankari kao početkom 2000-tih, udarila ekonomska kriza. Dosta njihovog IT osoblja daje otkaze.

Što se tiče Googla, to je diskutabilno. Ova njihova motivacija je nešto što je nama sa ovih prostora strano. U suštini je u pitanju moderni oblik motivacije zaposlenih, na taj način da se posao ne odvaja od privatnog života. Jednostavno ako želiš privatnost, dobićeš je na poslu :slight_smile:

Hmmmm. Ja volim ponekad da se izbijem iz programiranja ( mada priznajem da teško ide - ovaj posao je virus pravi za glavu ).

[quote=die7][quote=nidla]Viđao sam čovjeka na faxu

http://bit.ly/1dm6u4C[/quote]

woow koji famozitet , kako bi bilo tek skandalozno da ja dam na javnost da sam odbio Googlovu ponudu da vodim belgijski odjel zaduzenih za odrzavanje servera i okoline, cak nisam ni aplicirao kod njih, “goglin coik” za jevropu me sam kontaktirao
[/quote]

“googlin coik”=j.r?

Raditi u Google data centru u Belgiji,ili programirati za Google u Zurich kancelariji,je razlika nebo-zemlja, sto sa pozicije opisa posla, sto sa pozicije plate,tako da se ove dvije pozicje ne mogu nikako porediti.

Licno mislim da je ovo mega-uspjeh, i zelim Alvinu sve najbolje i da mirne glave iskoristi sta Google nudi, koji je … slozilio se neko ili ne i dalje u top 10 (0) svjetskih IT firmi.

Pozdrav

Promijeni puteve kojima hodas ;))

Ma sve i da nije tako… banka!? ne mogu da zamislim dosadniji posao, osim naravno za ljude koji se bave sigurnošću :slight_smile:
S druge strane, za programere su Google, Facebook i šačica drugih firmi jedina mjesta danas gdje se mogu raditi (za pare) pojedine pravo zanimljive stvari npr. graph mining ili deep learning.

ma kakvo kiselo grozdje, daleko od toga…ja to gledam iz druge perspektive, elem bakcem se zadnjih 13 i kusur godina sa nekim velikanima sad sam vec duze u G&D ko je cuo znace da je to stampac novca (drze 60% stampanja EURa u evropi i drugih valuta u svijetu), tvorci i izumitelji NFC tehnologije, seucre boota, RFID pasosa i licnih karti, sim karte, chipova za giro kartice a sad i vodeci u mobile payment odnosno digitalne vise/master karte…sto se tice moje price sa google ja sam to vise uzeo za zajebanciju jer mi nije padalo napamet da odem u neko belgijsko selo sa 400 stanovnika gdje grade jnajveci data centar evrope …zasto sam ih odbio:

  • samo bi lud covjek mijenajo münchen za neko jeb… belgijsko selo
  • 90.000 su 0 motivacija za mene napustiti njemacku kad to mogu zaraditi i ovdje (ne kazem da su ponudili duplo za bol sela (ko me zna znace kako “volim” selo i rumene seljanke) mozda bi i krave muzo :slight_smile: )
  • politka i sam posao firme google mi ne pashe (da ne zalazim u detalje mogo bi me neko jos i tuziti)
  • meni reference sigurno nisu potrebne , pogotovo ne od neke "mashine za pretrage " :slight_smile:
  • i na kraju… odbio sam ih jer ja to mogu:) (da nisam ja ja ili da sam na pocetku karijere ili da hocu da se ispalim rekoh…moral bi bio manje bitan)

i opet kazem moja prica ovdje detaljno opisana da bi pojasnio u biti nebitna…ko se sjeca sjetice se da sam uvijek govorio da je nas prosjecan IT strucnjak sigurno medju boljim na zapadu i da aplicirate vani, cak sam i salo linkove i informacije gdje i kako, znaci ovo nije neki alvin-hate vec vise google-hate ili neki pokusaj “spustanja na zemlju” tih fama “bosanac u google” ili “bosanac u svemiru”, pametni ste, skolovani ste…aplicirajte (samoj njemackoj nedostaje 700.000 od toga 100.000 IT strucnjaka) i to je to

ma kakvo kiselo grozdje, daleko od toga…ja to gledam iz druge perspektive, elem bakcem se zadnjih 13 i kusur godina sa nekim velikanima sad sam vec duze u G&D ko je cuo znace da je to stampac novca (drze 60% stampanja EURa u evropi i drugih valuta u svijetu), tvorci i izumitelji NFC tehnologije, seucre boota, RFID pasosa i licnih karti, sim karte, chipova za giro kartice a sad i vodeci u mobile payment odnosno digitalne vise/master karte…sto se tice moje price sa google ja sam to vise uzeo za zajebanciju jer mi nije padalo napamet da odem u neko belgijsko selo sa 400 stanovnika gdje grade jnajveci data centar evrope …zasto sam ih odbio:

  • samo bi lud covjek mijenajo münchen za neko jeb… belgijsko selo
  • 90.000 su 0 motivacija za mene napustiti njemacku kad to mogu zaraditi i ovdje (ne kazem da su ponudili duplo za bol sela (ko me zna znace kako “volim” selo i rumene seljanke) mozda bi i krave muzo :slight_smile: )
  • politka i sam posao firme google mi ne pashe (da ne zalazim u detalje mogo bi me neko jos i tuziti)
  • meni reference sigurno nisu potrebne , pogotovo ne od neke "mashine za pretrage " :slight_smile:
  • i na kraju… odbio sam ih jer ja to mogu:) (da nisam ja ja ili da sam na pocetku karijere ili da hocu da se ispalim rekoh…moral bi bio manje bitan)

i opet kazem moja prica ovdje detaljno opisana da bi pojasnio u biti nebitna…ko se sjeca sjetice se da sam uvijek govorio da je nas prosjecan IT strucnjak sigurno medju boljim na zapadu i da aplicirate vani, cak sam i salo linkove i informacije gdje i kako, znaci ovo nije neki alvin-hate vec vise google-hate ili neki pokusaj “spustanja na zemlju” tih fama “bosanac u google” ili “bosanac u svemiru”, pametni ste, skolovani ste…aplicirajte (samoj njemackoj nedostaje 700.000 od toga 100.000 IT strucnjaka) i to je to[/quote]

P.S
i kad smo vec kod toga na listi firmi koje sam odbio nalaze se i :

Microsoft
Goodgames
Red Hat
Vmware

haha vec pocinjem citirati sam sebe (zasto ne mogu izbrisati svoj post umjesto izmjeni drmnem citiraj i ispadoh ali bas bas psihopata :slight_smile: )

Ni sa aspekta sigurnosti banke nisu zanimljive. Imas samo X procedura za sve sto radis i to je to. I svako ti malo dodje auditor koji mozda dadne 2 dobra tipa
a vecinom je clueless … :slight_smile:
Jednostavno nisu nikako zanimljive :slight_smile: