Slackware 12.2 Wireless

Imam problema sa wireless konekcijom na Slackware 12.2… Vidim moju wireless mrezu koja ima wpa2 password, citao sam da slackware ne moze se konektovat ukoliko password nije WEP
Na ubuntu 11.04 sve radi normalno, imam slackware vec 5-6 dana i svidja mi se pravo pa bi volio da i ovo proradi…

Može se Slackware na sve konektovati, ali bi možda bilo dobro da prvo probaš sa nekom novijom verzijom, 12.2 < 13.0 < 13.1 < 13.37

Mah trazio na torrentima trazio pa nasao samo 12.2… Ako bi mogao ovo rijesiti ja bi uradio update

@Maverick123: Posto je wpa2 treba ti wpa_supplicant. Mozes se igrat kroz konzolu ako hoces s tim ali ja bi ti preporucio da instaliras wicd (imas ga na slackware CDu u /extra, cini mi se da ima i na 12ci). Instaliras to i pokrenes servis

I onda zadignes wicd u KDEu il stavec koristis. Imaces mali networkmanager-type app iz kojeg se mozes prikopcati na WPA bez puno problema.

Pozz.

sto trazis po torrentima ? zar ti nije lakse otvorit www.slackware.com izabrati mirror i skinuti (ima i torrent link) ?

Rijeseno, WCID je zakon koristio sam ga i na Backtrack…
Slackware mi je za sada odlican, sad cu update na 13.37 ovaj je malo outdated…
Hvala :slight_smile:

Evo ga peti korisnik. @Adis & @adioe3, morate editovati neke svoje postove :slight_smile:

Slackeri ce cekati da to postane stabilno, pa onda edit. :smiley:

Hahahaha, dobra dobra Asmire!