Snimanje audio / internet radio na kompjuter

Napravi osam besplatan konto na Pandora internet radio i sada slusam muziku vaz dan. U svari to i nije radio jer, ako sam dobro skont’o, ti upises grupe i pjevace i onda radio emitira pjesme sa tog pjevaca i grupa spiska + pjesme od drugih izvodjaca ali istog “stila”. Bar sam ja to tak oskont’o.
E, trebam aplikaciju koja ce snimati sve sto slusam na kompjuter.
Nasao sam par aplikacija preko Google-a koje snimaju internet Radio, ali po opisu sam zakljucio da ti otvoris taj program, nadjes internet radio (sa postojeceg spiska ili dodas na spisak) i onda snimas. Ovo sa Pandorom je malo drugacije?

Imal’ ko kakvog iskustva sa ovim?

Pokusavam nesto napraviti sa Streamtuner i Streamripper, ali nemam bas previse srece :cry:

hm. ne mogu naci aplikacije streamingtuner i streamingripper da ih startam?
kako se reboot ali samo desktop, da ne moram reboot cijeli komp?

[quote=afan]hm. ne mogu naci aplikacije streamingtuner i streamingripper da ih startam?
kako se reboot ali samo desktop, da ne moram reboot cijeli komp?[/quote]
Ipak sam morao reboot computer.
Hm, ovo me podsjeca na naesto… Sta li ono?.. Hm… A da, Windowse! :smiley:

citiram sebe sa druge teme:

:smiley:

Ja još ne vidjeh boljeg od ovoga. Doduše, ne znam kako će se Pandora ponašati pošto je proxy-fazon. Testiraj.

ovo mi izgleda upravo ono sto mi treba. mada, u ovom slucaju, ja moram da ukljucim snimanje radija i - odem raditi nesto drugo jer ne mogu korisiti kompjuter ili ce biti snimljeno sve? Ili da snimam na drugom kompjuteru?

ovo mi dade ideju da vidim da li ima na firefox neki addon koji radi ovo. to nisam provjerio :slight_smile:

Ovaj će sve snimiti, bez brige. Npr. sa thesixtyone.com snimi ono što svira, čak i tag-ove tako da je kasnije lahko preimenovati file-ove (naravno, ovo zavisi od lokacije s koje snima; last.fm nema tagova, ničega) :slight_smile: Firefox + HTTPRipper + foxyproxy su super kombinacija. A ima i neki addon za streaming, koji nisam ni ja nikada koristio.