Sound Driver

Disto: Ubuntu 10.04 (debian)
Zvucna karta: Intel AC’97 Audio Controller
Codec instalirani i sve radi al se ne cuje zvuk nikako

Jel neko zna kako da instaliram drajver taj za zvuk ? ,hvala lijepo

Jesi li provjerio u alsamixer da li je sve pojacano i unmuted? Vidis li kontrole u alsamixeru?

[quote=hajro]Disto: Ubuntu 10.04 (debian)
Zvucna karta: Intel AC’97 Audio Controller
Codec instalirani i sve radi al se ne cuje zvuk nikako

Jel neko zna kako da instaliram drajver taj za zvuk ? ,hvala lijepo[/quote]
jesi pojacao zvuk ? Da to nisi zaboravio, danas na ubunut-u sve kao na windows-u…nema tu vise nista da ne radi :slight_smile: :slight_smile:

Pojacano je sve provjeravo sam , pustim pjesmu i tamo ide onaj klizac kao da pjesma pjeva al se ne cuje nista

Kako mogu provjerit jel mi instaliran drajver i ako nije kako da instaliram AC’97 Audio Controller

Po defaultu na ubuntu nemas instalirane kodeke. Mozda je to problem :S

da li je problem samo sa mp3 datotekama ili nemas zvuk nikako? Imas li zvuk kada startas ubuntu?

Nemam zvuka ni kod mp3 ni kad startam racunar, ni na youtube , ni kad igram teeworlds , nikako nema , a instaliro sam kodeke

Možeš provjeriti tako što kad pokreneš alsamixer u gornjem lijevom uglu ti piše kako ti je kartica prepoznata.

Takođe možeš otkucati komandu “lspci -v” pa onda u ispisu nađeš dio koji počinje sa “Audio device”. Tu bi između ostalog trebalo pisati: Kernel driver in use: ovoono ili tako nešto. Ako ne piše, pastiraj ovdje relevantni dio ispisa.

Googlaj alsa driver linux (tako nesto). Meni je to bio problem sa dosta distribucija (doduse starijih) trebace ti da instaliras alsa driver i jos neke postavke izmjenis u conf fileovima ali sve ti pise u README fajlu koji imas kad skines alsa driver.