SSD kupovina [RIJESENO]

Kingston nije toliko los ali nije ni toliko dobar. A u poredjenju sa 840 Pro jeste los. Za iste pare ili par destina maraka vise je glupo uzeti Kingston ispred 840 Pro.

Naravno, nije ni 840 Pro najbolji na svijetu, ima recimo: www.amazon.de/OCZ-Technology-OCZSSDPX-1RVD0240-interne-Revo-Drive-Serie/dp/B003OBZ9IA/

Ali to je ipak duplo skuplja igracka.

Po odnosu cijene i kvalitete, 840 Pro je trenutno best buy na trzistu.

Do sada nisam ni gledao test samsunga. Pa on stvarno jede ove ostale za dorucak. Ali opet mi je poskupo jbg. Kakav je model SSD Samsung 120GB 840 Series Basic 530/130? Njega mogu dobiti za 240 kod nas. Mozda i malo manje.

Kakav je OCZ u odnosu na samsung i u odnosu na kingston?

Edit:

Ako budem kupovao u srbiji onda moram u gigatronu a tamo je pro 280 KM - zato sam napisao da mi je skupo.

Tehnicki gledajuci, bolje ti je uzeti 830 nego 840 basic

Ma vidim i sam - necu uzeti basic. 830 nema. Vidjecu da mi rodjak javi koliko bi bio u austriji 840, a ako nista uzecu kingston hyperx od kolege. On je solidnih performansi i jaci je od V300 serije

Da zavrsimo temu evo, sveo sam na ova dva. Rodjak ce mi kupiti preko amazona:

http://www.amazon.com/Samsung-Electronics-2-5-Inch-SATA_6_0_gb-MZ-7PD128BW/dp/B009NB8WR0/ref=sr_1_17?ie=UTF8&qid=1370205716&sr=8-17&keywords=SSD

ili

http://www.amazon.com/Kingston-HyperX-2-5-Inch-SH103S3-120G/dp/B007R67FNA/ref=sr_1_18?ie=UTF8&qid=1370205716&sr=8-18&keywords=SSD

drugi je jeftiniji 20 KM.

Molim vas pomozite da odlucim.

Eci peci pec idi… I jedan i drugi ce ti propast kad tad…

Samsung :slight_smile:

Ovaj samsung koji sam napisao, jel to taj na koji mislis, posto mi djeluje malo jeftin?

pa izadje oko 200KM + shipping… tako da je to normala. A to je 840 pro 128GB …

Ali kupicu preko rodjaka iz austrije tako da je shipping nesto sitno, rece on oko 5 eura. Nista onda je odluceno. Kupicu 840.

Porucio sam, ipak ce izaci malo vise. Tacnije 236 KM. Ali opet je manje nego kod nas i u okolini.

spori ste… :slight_smile:

Jos je sporiji taj OS u pozadini

ejs

Izvinjavam se za ovo, ali nisam mogao odoliti :smiley:

Bit će da je neka windows theme na ubuntu :). Elem, pošto meni oko zapne i u filmu za laptop i neke gadgete koja firma stoji iza istih, ovdje mi nidla pokvari doživljaj :mad:

Windows 8 je zakon! :slight_smile:

I ja hocu ssd da kupim, ali kao dodatni disk da ubacim u Lenovo x220, sad mi treba sa mSATA prikljuckom :smiley: i odredjene debljine i velicine da bi mogao da se ugradi! :smiley: Al cu ja najvjerovatnije preko Genelec-a narucit :slight_smile: sa njima mi je najlakse :slight_smile:

nidla taj hyperx je dosta losiji od ovog samsunga.